Po ponad miesięcznej przerwie rozegrano kolejne rundy w III Dolnośląskiej Lidze Szachowej oraz IV Lidze Wrocław-Zachód! Jakie wyniki osiągnęły nasze drużyny?

III Dolnośląska Liga Szachowa 2019/2020

W pierwszym tegorocznym meczu w ramach III Dolnośląskiej Ligi Szachowej 2019/2020 w 6. rundzie remisujemy u siebie z UKS Debiut Przedwojów 2,5 – 2,5. Dla zespołu gości są to pierwsze punkty zdobyte w tym sezonie, a dla naszej ekipy kolejna strata punktów (w poprzednim spotkaniu przegraliśmy z Radkowem). Z przebiegu meczu wydaje się, że powinniśmy osiągnąć lepszy rezultat, ale najwyraźniej przewaga figury jaką mieli w dwóch partiach nasi zawodnicy (poniżej partie), nie wystarcza do zdobycia całego punktu. Dla Polonii Wrocław punktowali: Radosław Dytman (zwycięstwo) Krzysztof Kanicki, Maurycy Żerebiec, Alicja Stankiewicz (wszyscy remis), Piotr Marko (porażka). Jesteśmy już za półmetkiem rozgrywek (rozegrano 6 z 11 rund) i z dorobkiem 9 pkt (4 zwycięstwa, remis, porażka) dzielimy miejsca 2-4. W następnej rundzie (2.02.2020) swój mecz rozegramy na wyjeździe z MGLKS Parnas Oława.

MDK Fabryczna Polonia Wrocław – UKS Debiut Przedwojów 2,5 – 2,5

Kanicki Krzysztof – Lipień Wiesław 1/2
Kmiecik Wojciech – Dytman Radosław 0-1
Żerebiec Maurycy – Mucha Tomasz 1/2
Wilk Aleksander – Marko Piotr 1-0
Stankiewicz Alicja – Kmiecik Katarzyna 1/2

Pełne wyniki – TUTAJ

Poniżej partie polonistów z VI rundy III DLS 2019/2020

Zdjęcia z meczu (powiększenie zdjęcia po kliknięciu na zdjęcie)

IV Liga Wrocław-Zachód

W IV Lidze Wrocław-Zachód nasze dwie ekipy wybrały się do Brzegu Dolnego, aby rozegrać kolejne rundy (6-7). Wyjazd okazał się sukcesem, ponieważ nasze drużyny wygrały trzy mecze i jeden zremisowały. Najlepiej punktującymi zawodnikami w naszych ekipach byli: Tomasz Janicki, Władysław Harazda (obaj po 2 pkt z 2), Janusz Żochowski, Bogusław Krzysztofek, Zbigniew Niemiec, Piotr Madajczak, (po 1,5 pkt). W ekipie z Brzegu Dolnego zagrał wypożyczony z Polonii Filip Nowak, który przeciwko swoim klubowym kolegom zdobył 1 pkt 🙂 Po 7 z 11 zaplanowanych rund Polonia V zajmuje 3. miejsce, a Polonia IV plasuje się na 4. miejscu. Następne mecze (2.02.2020, rundy 8-9) zagramy na własnym „podwórku” z Pogonią Oleśnica i Wieżą Pęgów.

Runda 6

MKS Rokita Brzeg Dolny I – MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV 2,5 – 2,5

Nowak Filip – Madajczak Jakub 1/2
Madajczak Piotr – Tomalak Stanisław 1-0
Paplaczyk Marcin – Demski Michał 1-0
Janicki Tomasz – Posłuszny Maciej 1-0
Szpyra Kacper – Grot Bartosz 1-0

MKS Rokita Brzeg Dolny II – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V 1,5 – 3,5

Kasiańczuk Krzysztof – Żochowski Janusz 0-1
Krzysztofek Bogusław – Kuska Bernard 1/2
Posłuszny Rafał – Blak Zbigniew 1/2
Niemiec Zbigniew – Kuska Bartosz 1/2
Hertlein Marcin – Harazda Władysław 0-1

Pełne wyniki 6. rundy – TUTAJ

Runda 7

MDK Fabryczna Polonia Wrocław V – MKS Rokita Brzeg Dolny I 4 – 1

Żochowski Janusz – Nowak Filip 1/2
Tomalak Stanisław – Krzysztofek Bogusław 0-1
Blak Zbigniew – Paplaczyk Marcin 1/2
Dróżdż Stanisław – Niemiec Zbigniew 0-1
Harazda Władysław – Szpyra Kacper 1-0

MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV – MKS Rokita Brzeg Dolny II 3 – 2

Madajczak Jakub – Kasiańczuk Krzysztof 0-1
Kuska Bernard – Madajczak Piotr 1/2
Demski Michał – Posłuszny Rafał 1-0
Kuska Bartosz – Janicki Tomasz 0-1
Grot Bartosz – Hertlein Marcin 1/2

Pełne wyniki 7. rundy – TUTAJ