13 stycznia w poniedziałek miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby naszego klubu. Po półtorarocznym remoncie możemy poszczycić się piękną nową siedzibą. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz: pan Piotr Mazur (dyrektor Biura Sportu Urzędu Miejskiego Wrocławia), pan Arkadiusz Zagrodnik (prezes Dolnośląskiej Federacji Sportu), pan Dominik Kulaś (wiceprezes Dolnośląskiego Związku Szachowego). Gościliśmy również przedstawicieli naszych partnerów: panią Agnieszkę Rossę (dyrektor MDK Fabryczna), panią Edyta Krajewska (dyrektor ZSP nr 21) oraz przedstawiciele sponsora naszych turniejów wrocławskiego krasnala: pana Sławomira Chojnackiego (prezes spółki akcyjnej Bizzit SA).

Uroczystość rozpoczął od przemówienia  Pan Andrzej Dadełło właściciel Klubu Szachowego Polonia oraz grupy kapitałowej DSA FG (w skład grupy wchodzi VOTUM SA). Po przemówieniu nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Następnie przy lampce szampana, kawie lub herbacie zaproszeni goście mogli zwiedzić naszą nową siedzibę. Wszyscy podkreślali, iż miejsce bardzo im się podoba, jest idealne do szachów i warto było czekać na efekt końcowy. W dalszej części uroczystości nastąpił pokaz bulleta (odmiana szachów, gdzie cała partia trwała maksymalnie dwie minuty) w wykonaniu dwóch arcymistrzów naszego klubu – Oskara Wieczorka, oraz Marcina Tazbira.

Miłym akcentem były odwiedziny wielokrotnej  złotej medalistki Mistrzostw Polski Juniorów, Wiktorii Śmietańskiej, która niestety nie mogła być od początku z uwagi na szkolny egzamin. Wiktoria zaraz po egzaminie do nas przybyła i ponieważ tak się złożyło, iż miała urodziny usłyszała od gości „sto lat” 🙂