W Pradze rozpoczyna się II Prague Chess Festival w którym wystąpi skromna reprezentacja zawodników z naszego klubu.

W stolicy naszych południowych sąsiadów rozpoczyna się druga edycja Prague Chess Festival w którym wystąpi czworo zawodników naszego klubu. Głównym wydarzeniem festiwalu będą trzy turnieje kołowe: „Masters”, „Challengers” i „Futures” oraz oczywiście turniej OPEN. Z naszego punktu widzenia szczególnie będziemy obserwować walkę w turnieju „Masters” i “Challengers”, gdzie zagrają nasi zawodnicy. W głównym turnieju – „Masters”, zagra Pentala Harikrishna, Natomiast w „Challengers” o przepustkę do przyszłorocznego turnieju „Masters”,  będzie walczył nasz kapitan Mateusz Bartel. Dla Mateusza będzie to druga próba w tym turnieju. Po ubiegłorocznej klęsce, gdzie polonista zajął ostatnie 10. miejsce, liczymy (jak i zapewne sam Mateusz) na lepszy końcowy wynik, a zdjęcie z otwarcia tegorocznych zawodów nie będzie świadczyło, że Mateusz znów będzie na kolanach 😉 Więcej na temat turnieju w Pradze można przeczytać we wpisie Mateusza, który można znaleźć na naszej stronie internetowej – TUTAJ

Strona festiwalu – TUTAJ

Pierwsza runda turniejów kołowych rozpocznie się dzisiaj (12.02.2020) o godz. 15:00.

Serwis turnieju Masters – TUTAJ
Serwis turnieju Challengers – TUTAJ
Serwis turnieju Futures – TUTAJ

Turniej OPEN w którym na liście startowej widnieje 272 nazwiska, rozpocznie się za dwa dni (14.02). W zawodach wystartuje dwoje zawodników Polonii Wrocław – Michał Fiedorek i Magdalena Harazińska

Serwis turnieju OPEN – TUTAJ

fot. Vladimir Jagr