W poniedziałek (13.04.2020) rozegrano Internetowy Puchar Polski oraz mecz z Janem Krzysztofem Dudą zagrał Pentala Harikrishna!

INTERNETOWY PUCHAR POLSKI

W świąteczny poniedziałek (13.04.2020) miały miejsce dwa ważne wydarzenia i oba miały miejsce w internecie! Otóż, rozegrano drugi (z planowanych czterech) Internetowy Puchar Polski na platformie chess.com. W zawodach wystartowało 1427 zawodników, którzy rozegrali 13 rund, granych tempem 5 minut na zawodnika. W drugiej edycji zagrało mniej uczestników, niż miało to miejsce w pierwszej edycji – w której uczestniczyło 2152 zawodników, ale wynik i tak jest imponujący 🙂 Przypomnijmy, że rewelacyjnie w pierwszym turnieju spisał się Piotr Dobrowolski, który po weryfikacji wyników, zajął ostatecznie drugie miejsce. Natomiast we wczorajszym turnieju najlepiej z zawodników Polonii Wrocław poradził sobie Szymon Gumularz zajmując 7. miejsce.

Internetowy Puchar Polski będzie rozegrany w cyklu czterech turniejów (dwa mamy już za sobą). Następne turnieje odbędą się:

  • Niedziela, 29.03.2020 r. godzina 18:00 – WYNIKI
  • Poniedziałek, 13.04.2020 r. godzina 18:00 – WYNIKI
  • Sobota, 25.04.2020 r. godzina 18:00,
  • Sobota, 9.05.2020 r. godzina 18:00.

Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie Polskiego Związku Szachowego – TUTAJ

MECZ HARIKRISHNA-DUDA

Życie szachowe nie rozgrywa się tylko na platformie chess.com! Na konkurencyjnym serwisie chess24.com nasz zawodnik Pentala Harikrishna rozegrał ćwierćfinałowy mecz z Janem Krzysztofem Dudą w ramach turnieju Pepe Cuenca & Divis Invitational. W meczu, który był rozgrywany tempem 3’+2″, wygrywał ten zawodnik, który w pojedynku pierwszy osiągnął 6,5 pkt. W przypadku remisu 6-6, mecz miał być kontynuowany do pierwszej wygranej któregoś z zawodników. Po dobrym początku polonisty (po trzech partiach prowadził 2-1), Pentala złapał “doła” przegrywając kolejnych 5 partii, co przy następnym remisie spowodowało jego porażkę 2,5-6,5. Dobrze przynajmniej, że naszego zawodnika pokonał nasz rodak 🙂

Pełną informację o przebiegu ćwierćfinałów można znaleźć – TUTAJ