Zapraszamy wszystkich zawodników od 3 kategorii w górę na wyjątkowe wydarzenie, w którym będziemy matować wirusa z najsilniejszymi zawodniczkami w kraju!

Już od początku kwietnia szachiści połączli siły w różnych akcjach charytatywnych, aby zbierać środki na walkę z koronawirusem. Na pomoc polskim szpitalom zostało zebrane już ponad 11 tysięcy złotych…To sporo, ale możemy zrobić jeszcze więcej! Zrodziła się więc idea zorganizowania charytatywnego zgrupowania prowadzonego przez najlepsze polskie szachistki, w tym GM Monikę Soćko, najlepszą Polkę w historii, oraz gościa specjalnego – IM Alinę Kaszlińską, Mistrzynię Europy Kobiet!

Pierwsze takie zgrupowanie w Polsce

Aż 12 czołowych zawodniczek wyraziło gotowość pomocy. Czeka na was ponad 15 godzin szkoleniaza jedyne 120zł! A każda złotówka idzie na pomoc w walce z koronawirusem!

 Te silne zawodniczki podzielą się nie tylko wiedzą szachową, ale również doświadczeniem w walce na najważniejszych turniejach na świecie – Szachowej Olimpiadzie czy Mistrzostwach Świata i Europy. Co więcej, każda z Pań ma na swoim koncie przynajmniej jeden medal z mistrzostw rangi międzynarodowej!

Zobaczcie sami:

GM Monika Socko – najlepsza polska zawodniczka, drużynowa medalistka Olimpijska, medalistka Mistrzostw Europy, ośmiokrotna Mistrzyni Polski

IM Alina Kashlinskaya – aktualna Mistrzyni Europy Kobiet, multimedalistka Mistrzostw Świata i Europy juniorek

IM Klaudia Kulon – drużynowa medalistka Olimpijska, multimedalistka Mistrzostw Świata i Europy juniorek

WGM Marta Bartel – drużynowa medalistka Mistrzostw Europy, zdobywczyni medalu za wynik indywidualny na szachowej Olimpiadzie Szachowej

WIM Alicja Śliwicka – kilkukrotna medalistka Mistrzostw Europy Juniorek, multimedalistka Mistrzostw Polski

WIM Julia Antolak – brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorek, multimedalistka Mistrzostw Polski

WIM Anna Kubicka – aktualna Mistrzyni Polski do lat 20, medalistka drużynowych Mistrzostw Europy

WFM Honorata Kucharska – aktualna Mistrzyni Świata do lat 18 w szachach szybkich

WFM Maria Leks – medalistka Akademinckich Mistrzostw Świata, medalistka Mistrzostw Europy Juniorek

WIM Anna Jakubowska – Mistrzyni Europy do lat 18, multimedalistka Mistrzostw Polski

WFM Kasia Dwilewicz – wice Mistrzyni Europu Juniorek (2017), wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski

WIM Anna Kantane, czyli ja sama będę miała przyjemność poprowadzić zgrupowanie a nawet dołączyć do części wykładów

Jak to będzie wyglądało?

Zajęcia odbędą się według planu widocznego na plakacie:

* w piątek od 13:00-17:30 (z krótką przerwą)

* w sobotę od 11 do 17:30 (z 30-minutową przerwą)

* w niedzielę od 11 do 17:30 (z 30-minutową przerwą)

Pamiętajcie, że nawet jeśli nie jesteście dostępni w każdej porze, warto wziąć udział nawet w części zajęć. Szkolenie odbędzie się przez program zoom, który większość osób zna, nawet szkoły używają go do prowadzenia lekcji. 

Każdy uczestnik będzie mógł zadać pytania, zarówno te dotyczące wykładów, ale nawet takie nie do końca związane z szachami!

Chcemy, aby była to nie tylko okazja do nauki i poprawienia poziomu, ale przede wszystkim do kontaktu z najlepszymi z najlepszych oraz zainspirowania się 😉

Teraz Wasz ruch!

Drodzy Państwo, najlepsze zawodniczki poświącą wiele swojego czasu, aby przekazać jak najwięcej swojej wiedzy Wam czy Waszym Dzieciom oraz pomóc polskiej służbie zdrowia. Teraz Wasza kolej! Dołączcie do wydarzenia, pokażcie, że doceniacie takie akcje i Zamatujmy Wspólnie Wirusa oraz pokażmy, że szachowa dewiza Gens Una Sumus ma się dobrze w Polsce!

Zapraszam do kontaktu na maila: anna.kantane.chess@gmail.com i mam nadzieję do zobaczenia podczas zgrupowania!