W ostatniej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów – II Liga, remisujemy i zajmujemy 4. miejsce w lidze!

Zakończyły się rozgrywki II Ligi Juniorów 2020! W ostatniej rundzie remisujemy z KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny (wygrywają: Rafał Topoła, Filip Nowak, remisują: Maurycy Żerebiec, Martyna Jędrzejko, przegrywają: Jakub Zimny, Maja Wieczorek) i ostatecznie MDK Fabryczna Polonia Wrocław III  z 11 pkt (4 zwycięstwa, 3 remisy, 2 porażki) zajmuje 4. miejsce (na 22 drużyny). Co prawda, awansować do I Ligi nie mogliśmy (mamy już drużyny w Ekstralidze i I Lidze), ale zawsze miło jest zająć miejsce na podium i szkoda, że tego nie dokonaliśmy. Z indywidualnych wyników naszych zawodników, zdecydowanie należy pochwalić Martynę Jędrzejko, która zajęła 3. miejsce na 5. szachownicy, zdobywając dodatkowo normę kandydacką na mistrzynię! Gratulacje! Naszemu zespołowi dziękujemy za grę i walkę!

Tabela końcowa (10 najlepszych drużyn):

Poniżej lista zawodników, którzy reprezentowali nasz klub podczas II Ligi Juniorów!

  • Juniorzy starsi
  1. Maurycy Żerebiec – 5 pkt z 9
  2. Rafał Topoła – 6 pkt
  • Juniorzy młodsi
  1. Filip Nowak – 4,5 pkt
  2. Jakub Zimny – 4 pkt
  • Dziewczęta
  1. Martyna Jędrzejko – 7 pkt – Martyna zdobyła pierwszą normę kandydata na mistrza!
  2. Maja Wieczorek – 6 pkt
  • Trenerami podczas II Ligi Juniorów byli Paulina Cagara oraz Maciej Świcarz

Ekipa MDK Fabryczna Polonia Wrocław III, podczas II Ligi Juniorów 2020, od lewej: Maciej Świcarz (trener), Martyna Jędrzejko, Filip Nowak, Maja Wieczorek, Maurycy Żerebiec, Jakub Zimny, Rafał Topoła, Paulina Cagara (trener)

KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny – MDK Fabryczna Polonia Wrocław 3 – 3

Gardian Adam – Żerebiec Maurycy 1/2
Topoła Rafał – Kubica Dominik 1-0
Zaborski Igor – Nowak Filip 0-1
Zimny Jakub – Rożek Michał 0-1
Hertlein Irena – Jędrzejko Martyna 1/2
Wieczorek Maja – Lajdamik Anna 0-1

Serwis II Ligi Juniorów – TUTAJ

Transmisja partii – TUTAJ