W Bydgoszczy rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Mężczyzn i Kobiet! Jak poradzili sobie poloniści w pierwszej rundzie?

73. PGNiG TERMIKA Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet

W pierwszej rundzie mistrzostw Jolanta Zawadzka zagrała z jedną z faworytek do złota Moniką Soćko i tę partię Jola wygrała! Niestety po słabej partii przegrywa druga z naszych reprezentantek w turniej Iweta Rajlich, która została ograna przez grającą czarnym kolorem Julię Antolak.

Partie naszych zawodników (aby wybrać partie, należy nacisnąć pasek nad szachownicą i wtedy powinna wyświetlić się lista z pozostałymi partiami)

Serwis turniejowy – TUTAJ

78. LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Panowie rozgrywają mistrzostwa systemem pucharowym. W gronie 16 zawodników znaleźli się Mateusz Bartel oraz Szymon Gumularz. W pierwszej partii meczu poloniście zanotowali raczej nie najlepsze wyniki 🙁 Mateusz zremisował białymi z Pawłem Teclafem. Szymon przegrał grając białym kolorem z Wojciechem Morandą i jutro musi wygrać, aby pozostać w grze o kolejną rundę.

Partie naszych zawodników (aby wybrać partie, należy nacisnąć pasek nad szachownicą i wtedy powinna wyświetlić się lista z pozostałymi partiami)

Serwis turniejowy – TUTAJ

Strona mistrzostw – TUTAJ

fot. Polski Związek Szachowy