Wielkie gratulacje dla Lili Rządkowskiej za wywalczenie tytułu mistrzyni Niemiec do lat 8! Przypomnijmy, że Lila ma dopiero 7 lat.
W zawodach w Sebnitz z polonistów zagrał jeszcze Leon Luboiński, który zajął 23. miejsce. Gratulacje! Zapraszamy do przeczytania, krótkiej rozmowy z Lilą.

Artur Czyż: Lilo Gratuluję sukcesu. Jesteś Mistrzynią Niemiec do lat 8. Jak się czujesz?

Lila Rządkowska: Świetnie. Jestem bardzo zadowolona- mam 7 lat, a wygrałam do lat 8. Za rok chciałabym obronić tytuł.

Artur Czyż: Czy wiesz kto w przeszłości wygrywał te zawody?

Lila Rządkowska: W 2005 roku wygrał je Jan Krzysztof Duda. W ubiegłym roku moja siostra Kaja zdobyła tytuł Wicemistrzyni, a wygrała nasza koleżanka- Michalina.

Artur Czyż: Jak to się stało, że zostałaś zaproszona na turniej?

Lila Rządkowska:… Otrzymałam zaproszenie od Dolnośląskiego Związku Szachowego. W 2020 roku też miałam taką możliwość, ale startowałam w tym czasie na Mistrzostwach Polski w Poroninie i musiałam zrezygnować. W tym roku pojechałam do Sebnitz prosto ze strefy w Kudowie- Zdroju.

Artur Czyż: Co Ci się najbardziej podobało w Niemczech?

Lila Rządkowska: Najbardziej podobało mi się, że zajęłam pierwsze miejsce wśród dziewczynek J  Poznałam nowe koleżanki i kolegów. Antoni, który jest Polakiem i mieszka w Niemczech powiedział, że niedługo przyjadą do Polski i spotkamy się na turnieju Grand Prix w Polonii. I jeszcze podobała mi się nagroda- wybrałam taką dużą straż pożarną dla mojego młodszego brata Marcelka. Dziewczęce nagrody nie były aż takie fajne.

Artur Czyż: Którą partia z zawodów była najlepsza i dlaczego?

Lila Rządkowska: Najlepsza partię zagrałam w 7 rundzie. Poświęciłam gońca za pionka na h6, żeby dać mata.

Artur Czyż: Kto wspierał Cię na zawodach?

Lila Rządkowska: Na miejscu był ze mną tata. Z mamą rozmawiałam kilka razy dziennie. Dużo wsparcia miałam od mojego trenera, pana Mateusza Dubińskiego.

Artur Czyż: Jak wyglądały Twoje przygotowania i czas wolny? Czy go miałaś?

Lila Rządkowska: Przygotowania były zdalne. Ustalałam z trenerem debiut, który mam zagrać  i przed samą partią go powtarzałam. W czasie wolnym miałam dużo atrakcji. Byliśmy w Parku Jurajskim i w Parku Narodowym.

Artur Czyż: Czy na zawodach przydarzyło się coś niezwykłego?

Lila Rządkowska: Wypadł mi ząb i odwiedziła mnie niemiecka Wróżka Zębuszka. Przyniosła Euro, ale tata zamienił mi na złotówki.

Artur Czyż: Jakie są Twoje plany szachowe na przyszłość?

Lila Rządkowska: Kiedyś chciałabym być Mistrzynią Świata. Teraz najważniejsze są dla mnie Mistrzostwa Polski do lat 10 i do nich będę się przygotowywać.

Artur Czyż: Ostatnie słowo…..

Lila Rządkowska: Dziękuję wszystkim za kibicowanie i gratulacje.

Artur Czyż: Dziękuję za rozmowę 🙂

Lila Rządkowska: Ja również dziękuję