Zakończyły się trzydniowe zmagania III Dolnośląskiej Ligi Juniorów, które zostały rozegrane w Kudowie Zdroju (1-3.04.2022)!

W rozgrywkach III Dolnośląskiej Ligi Juniorów rozgrywanej w Kudowie Zdroju wystartowało 16 zespołów, w tym dwie drużyny Polonii Wrocław. Zawody były rozgrywane na dystansie 7 rund, granych tempem 60 minut + 30 sekund na posunięcie na zawodnika. Mecze były rozgrywane na 6 szachownicach (szachownice 1-2 – urodzeni w 2004 lub później, szachownice 3-4 – urodzeni w 2008 lub później, szachownica 5 – dziewczęta urodzone w 2004 lub później, szachownica 6 – dziewczęta urodzone w 2008 lub później).

Tegoroczna III Dolnośląska Liga Juniorów zakończona! W Kudowie Zdroju podczas trzydniowych zmagań (1-3.04.2022) o jak najwyższe lokaty walczyły nasze dwie drużyny – awansu nie mogliśmy wywalczyć ponieważ mamy już drużynę w II lidze (w Ekstralidze i I Lidze też). W lidze zagrało 16 drużyn.

Brązowy medal wywalczyła Polonia Wrocław IV! Nasza ekipa zdobyła 11 pkt (5 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka)! Skład brązowych medalistów:

 1. Łochina Justyna – 5 pkt
 2. Latacz Grzegorz – 5,5 pkt
 3. Perucki Maciej – 4 pkt
 4. Dymara Jerzy – 2,5 pkt
 5. Krzyżosiak Anna – 5,5 pkt
 6. Owczarek Hanna – 5,5 pkt

Druga nasza drużyna Polonia Wrocław V z 6 pkt (3 zwycięstwa, 4 porażki) zajęła 11. miejsce.

 1. Kułtucki Kamil – 2 pkt
 2. Klimek Leonard – 4 pkt
 3. Kazubski Kacper – 3 pkt
 4. Dymara Tomasz – 2 pkt
 5. Rządkowska Kaja – 5 pkt
 6. Rządkowska Lila – 4 pkt

Nasi zawodnicy błyszczeli także na swoich szachownicach 🙂 Latacz Grzegorz i Krzyżosiak Anna osiągają najlepszy wynik na swoich szachownicach – Grzegorz na 2. szachownicy, a Anna na 5. szachownicy 🙂 Owczarek Hanna zajmuje drugie miejsce na 6. szachownicy. Łochina Justyna z trzecim wynikiem na 1. szachownicy. Gratulacje!

Opiekunem naszych drużyn była Paulina Cagara.

Pełne wyniki – TUTAJ