Zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn! Niestety nasi zawodnicy nie wywalczyli medali.

W tym roku Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn rozegrano w Kruszwicy (8-17.05.2022)! Wśród Pań reprezentowała nasz klub Jolanta Zawadzka. Wśród Panów zagrali Mateusz Bartel oraz Szymon Gumularz.

74. PGNiG TERMIKA Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet

W gronie 10 zawodniczek walczących o medale Mistrzostw Polski Kobiet nie mogło zabraknąć oczywiście naszej multimedalistki Jolanty Zawadzkiej. Polonistka w dotychczasowych startach – a było ich już 20, wywalczyła 14 medali (4 złote, 6 srebrnych, 4 brązowe). Niestety 21 finał Joli nie przyniósł jej zwiększenia stanu posiadania medali MP. Jola do ostatniej rundy walczyła o medal, ale jak się okazało, w tym roku wróci do Wrocławia bez żadnego krążka. Ostatecznie nasza zawodniczka zajęła 6. miejsce.

Pełne wyniki – TUTAJ

79. LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn

Panowie po raz trzeci rozegrali mistrzostwa systemem pucharowym. W gronie 16 zawodników mieliśmy dwóch zawodników Polonii Wrocław – Mateusza Bartla i Szymona Gumularza.

  • Nasi zawodnicy dotychczas nie wspominali miło poprzednich dwóch edycji MP, ponieważ odpadali już na etapie 1/8 finału. W tym roku był mały progres 🙂
  • Sukces! Do 1/4 awansował Mateusz (zwycięstwo po dogrywce 2,5-1,5 z Tomaszem Warakomskim), ale Szymon znowu odpadł w 1/8 (0,5-1,5 z Pawłem Teclafem),
  • Niestety, ale „pary” Mateuszowi starczyło tylko na pierwszy etap 🙁 W 1/4 finał kapitan naszej ekstraligowej ekipy musiał uznać wyższość Wojciecha Morandy z którym przegrał 0,5-1,5,
  • To nie koniec historii polonistów w tegorocznych mistrzostwach 🙂 Od tego roku wprowadzono zmianę regulaminową, dzięki której zawodnicy przegrywający jeden mecz, mają jeszcze szanse na zdobycie brązowego medalu 🙂 Ale i tutaj nie było dane naszym zawodnikom dojść tak wysoko,
  • Szymon po porażce w 1/8 spotkał się w 1. rundzie repasaży z Tomaszem Warakomskim, którego pokonał po dogrywce 3-1.
  • W 2. rundzie Szymon zagrał z Bartoszem Soćko, który już okazała się lepszy od polonisty (porażka 0,5-1,5). Na tym samym etapie repasaży co Szymon, udział w MP zakończył Mateusz, który przegrał mecz z Miłoszem Szparem 0,5-1,5,
  • Ostatecznie nasi zawodnicy zostali sklasyfikowani na miejscach 9-12. Szału nie było.

Pełne wyniki – TUTAJ

Drabinka o złoty medal MP

Repasaże o brązowy medal