Drugi turniej w ramach Pucharu Polski 2022 za nami i zwycięzca ten sam co w pierwszym turnieju!

W Puławach został rozegrany drugi (z czterech) turniej o Puchar Polski 2022. W sobotę (21.05.2022) rozegrano turniej kwalifikacyjny, a w niedzielę (22.05.2022) turniej finałowy oraz turniej szachów błyskawicznych dla zawodników, którzy nie dostali się do finału.

Do finału awansowało 12 najlepszych zawodników z turnieju kwalifikacyjnego + 2 najlepsze kobiety + 2 najlepszych juniorów. Na 247 zawodników startujących w eliminacjach 8 reprezentowało nasz klub  Z zawodników Polonii Wrocław do finału udało się awansować Szymonowi Gumularzowi oraz Oskarowi Wieczorkowi… którzy ostatecznie zagrali ze sobą o zwycięstwo w turnieju. Lepszym z polonistów okazał się Szymon, dla którego to drugie zwycięstwo z rzędu w tegorocznym Pucharze Polski! Gratulacje dla Szymona! Gratulacje dla Oskara!

W turnieju „pocieszenia” zwyciężył Marcin Tazbir, więc zawodnicy Polonii wygrali, co było do wygrania 🙂

Poniżej wyniki polonistów z poszczególnych turniejów:

Turniej eliminacyjny – 21.05.2022 (9 rund, 3 pkt za zwycięstwo, 1 pkt za remis, tempo: 10’+5″)

 • Gumularz Szymon – 3. miejsce – AWANS do finału
 • Wieczorek Oskar – 11. miejsce – AWANS do finału
 • Tazbir Marcin – 29. miejsce
 • Żerebiec Maurycy – 63. miejsce
 • Cagara Paulina – 65. miejsce
 • Luberański Jakub – 76. miejsce
 • Świcarz Maciej – 82. miejsce

Pełne wyniki eliminacji – TUTAJ

FINAŁ – 22.05.2022 (System pucharowy, 2 partie tempem 10’+5″, dogrywka armaggedon 5′ na 4″)

 • W wielkim finale mieliśmy dwóch swoich zawodników. Do 1/8 finału awansowali Szymon Gumularz i Oskar Wieczorek. Obu naszym zawodnikom szło bardzo dobrze… aż do finału, gdzie zagrali ze sobą i ktoś musiał przestać marzyć o zwycięstwie w turnieju. Lepszym z polonistów okazał się Szymon, który pokonał w wielkim finale Oskara 1,5-0,5 🙂

Turniej szachów błyskawicznych – 22.05.2022 (13 rund, tempo 3’+2″)

 • Tazbir Marcin1. miejsce
 • Luberański Jakub – 23. miejsce
 • Świcarz Maciej – 27. miejsce
 • Cagara Paulina – 32. miejsce
 • Żerebiec Maurycy – 52. miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

fot. PZSzach

Drabinka finału