Zakończyły się Mistrzostwa Strefy Dolnośląsko-Lubuskiej do lat 9, 11 i 13, które były eliminacjami do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów! Jak poradzili sobie poloniści?

Tradycyjnie w październiku odbyły się Mistrzostwa Strefy Lubusko-Dolnośląskiej do lat 9, 11 i 13, które są eliminacjami do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów! Na tegoroczne Mistrzostwa Strefy Lubusko-Dolnośląskiej do lat 9, 11, 13 (Sulęcin, 16-22.10.2022) wybrało się 26 zawodników Polonii Wrocław. Awans do najważniejszych juniorskich zawodów w 2023 roku uzyskało 9 zawodników naszego klubu 🙂 Pozostali nasi zawodnicy będą musieli walczyć o awans w półfinale.

Opiekę trenerską sprawowali Karol Kwapisiewicz oraz Mirosław Perdek.

AWANS WYWALCZYLI:

 1. Orłowska Aleksandra (dziewczęta do lat 9),
 2. Przygodzka Emilia (dziewczęta do lat 9),
 3. Halhoul Kamil (chłopcy do lat 9),
 4. Owczarek Maciej (chłopcy do lat 9),
 5. Owczarek Hanna (dziewczęta do lat 11),
 6. Różański Mateusz (chłopcy do lat 11),
 7. Perucki Maciej (chłopcy do lat 11),
 8. Wieczorek Maja (dziewczęta do lat 13),
 9. Bastrzyk Kinga (dziewczęta do lat 13),

Do przyszłorocznych Mistrzostw Polski awansowali:

 • W grupie do lat 9 – po 6 najlepszych zawodników,
 • W grupie do lat 11 i 13 – po 4 najlepszych zawodników.

Dziewczęta do lat 9

W mistrzostwach zagrało 16 zawodniczek, które rozegrały 9 rund, granych tempem 90 minut + 30 sekund na posunięcie na zawodnika.

 • Orłowska Aleksandra – 1. miejsce – AWANS
 • Przygodzka Emilia – 5. miejsce – AWANS
 • Olszańska Julia – 10. miejsce
 • Lesiak Katarzyna – 14. miejsce
 • Hudziak-Kubiak Joanna – 15. miejsce

Serwis turniejowy – TUTAJ

Chłopcy do lat 9

W mistrzostwach zagrało 20 zawodników, którzy rozegrali 9 rund, granych tempem 90 minut + 30 sekund na posunięcie na zawodnika.

 • Halhoul Kamil – 2. miejsce – AWANS
 • Owczarek Maciej – 5. miejsce – AWANS
 • Mikołajczyk Krzysztof – 7. miejsce
 • Pigas Grzegorz – 10. miejsce
 • Orłowski Adam – 11. miejsce
 • Włodarski Robert – 14. miejsce
 • Dziedzic Mikołaj – 15. miejsce
 • Meyer Leonard – 17. miejsce
 • Luboiński Leon – 18. miejsce

Serwis turniejowy – TUTAJ

Dziewczęta do lat 11

W mistrzostwach zagrało 9 zawodniczek, które rozegrały 9 rund, granych tempem 90 minut + 30 sekund na posunięcie na zawodnika.

 • Owczarek Hanna – 1. miejsce – AWANS

Serwis turniejowy – TUTAJ

Chłopcy do lat 11

W mistrzostwach zagrało 25 zawodników, którzy rozegrali 9 rund, granych tempem 90 minut + 30 sekund na posunięcie na zawodnika.

 • Różański Mateusz – 2. miejsceAWANS
 • Perucki Maciej4. miejsceAWANS
 • Dymara Jerzy – 6. miejsce
 • Szachniewicz Aleksander – 9. miejsce
 • Piechocki Krystian – 16. miejsce
 • Kuczyński Tymon – 19. miejsce

Serwis turniejowy – TUTAJ

Dziewczęta do lat 13

W mistrzostwach zagrało 11 zawodniczek, które rozegrały 9 rund, granych tempem 90 minut + 30 sekund na posunięcie na zawodnika.

 • Wieczorek Maja – 1. miejsce – AWANS
 • Bastrzyk Kinga – 4. miejsce – AWANS

Serwis turniejowy – TUTAJ

Chłopcy do lat 13

W mistrzostwach zagrało 23 zawodników, którzy rozegrali 9 rund, granych tempem 90 minut + 30 sekund na posunięcie na zawodnika.

 • Grobelny Mikołaj – 9. miejsce
 • Kazubski Kacper – 16. miejsce
 • Dymara Tomasz – 20. miejsce

Serwis turniejowy – TUTAJ

Relacja naszego korespondenta Mirosława Perdka:

W tegorocznym turnieju Makroregionalnych Mistrzostw Strefy Lubusko-Dolnośląskiej, będącym jedocześnie turniejem eliminacyjnym do kolejnych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w przyszłym roku, wystartowała rekordowa ilość juniorów z naszego klubu. W 6 grupach wiekowych dziewcząt i chłopców do lat 9 , 11 i 13 udział wzięło 26 naszych młodych zawodników, których wspomagali na miejscu trenerzy Mirosław Perdek i Karol Kwapisiewicz oraz spora grupa rodziców. Awans uzyskało łącznie dziewięcioro z nich. Na szczególnie uznanie zasługują dziewczęta, które wygrały we wszystkich grupach wiekowych; Orłowska Aleksandra w D-9, Owczarek Hanna w D-11 i Maja Wieczorek w D-13. Ponadto awans uzyskały jeszcze Emilia Przygodzka w D-9, Bastrzyk Kinga w D-13. Wśród chłopców miejsca na podium zajęli Różański Mateusz , Halhoul Kamil, obaj na drugim miejscu Mateusz w grupie C-11a Kamil w C-9. Nie zawiedli również Maciej Perucki i Maciej Owczarek, którzy także zapewnili sobie start w MP. Do ostatniej rundy o awans walczyli w swoich grupach Jerzy Dymara , Alekesander Szachniewicz, Mikołaj Grobelny i Krzysztof Mikołajczyk. Tym razem nie udało się, ale mogą jeszcze spróbować swoich szans na półfinale MP juniorów, które odbędą się w listopadzie. Myślę że cała ta czwórka ma spore szans na uzyskanie tam upragnionego awansu.

Dla pozostałych naszych juniorów z których większość po raz pierwszy wystartowała w tak poważnych zawodach, turniej ten mam nadzieję, będzie bardzo cenną lekcją na przyszłość. I nawet gdy ktoś zajął miejsce dolnej części tabeli, nie powinien się zrażać. Kilka lat temu jeden z naszych juniorów podczas swojego pierwszego startu w eliminacjach do mistrzostw Polski zajął przedostatnie miejsce a dwa lata później już zdecydowania wygrał w swojej kategorii wiekowej, by w końcu sięgnąć po tytuł Mistrza Polski. Regularne treningi, starty w turniejach i praca własna na pewno będą procentować.