Zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn!

Warszawa w dniach 11-21.04.2023 była gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Polski! W najważniejszym turnieju w Polsce zagrało czworo zawodników Polonii Wrocław. Wśród Pań zagrała Jolanta Zawadzka, a wśród Panów zagrali: Mateusz Bartel, Szymon Gumularz oraz Oskar Wieczorek.

75. PGNiG TERMIKA Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet

Tradycyjnie w gronie 10 finalistek tegorocznych mistrzostw znalazła się Jolanta Zawadzka. Dla Joli był to już 22 finał, a dorobek medalowy naszej zawodniczki wygląda imponująco (14 medali: 4 złote, 6 srebrnych, 4 brązowe). Niestety, ale polonistka nie powiększyła swojej kolekcji medali, kończąc mistrzostwa na 6. miejscu.

Pełne wyniki – TUTAJ

80. PGNiG TERMIKA Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn

Panowie po raz czwarty rozegrali mistrzostwa systemem pucharowym. Jak się okazuje po raz ostatni, ponieważ w przyszłym roku zostanie rozegrana kołówka (10 zawodników). W gronie 16 zawodników mieliśmy trzech zawodników Polonii Wrocław – Mateusza Bartla, Szymona Gumularza i Oskara Wieczorka.

Prześledźmy wyniki polonistów:

1/8 finału

  • Sukces! Mateusz Bartel wygrywa 2-0 z Janem Malkiem!
  • Sukces! Szymon Gumularz wygrywa po dogrywce 2,5-1,5 z Wojciechem Morandą!
  • Porażka! Oskar Wieczorek przegrywa po dogrywce 1-3 z Bartoszem Soćko

1/4 finału

  • Derby! W ćwierćfinale zagrali ze sobą Mateusz z Szymonem. Po dogrywce do półfinału przechodzi Szymon, który wygrywa pojedynek 2,5-1,5!

1/2 finału

  • Porażka! W walce o finał Szymon Gumularz poległ w walce 0,5-1,5 z Bartoszem Soćko

Mecz o 3. miejsce

  • JEST MEDAL! Szymon pewnie pokonuje w walce o brązowy medal Kacpra Pioruna 2-0! Dla Szymona jest to pierwszy „seniorski” medal Mistrzostw Polski.

Gratulacje Szymon!

Pełne wyniki – TUTAJ

Drabinka o złoty medal MP

fot. Polski Związek Szachowy