4 kwietnia Wrocław stał się stolicą Polskich szachów. Nowy projekt, którego jesteśmy częścią, Superliga Rapid wystartował we Wrocławiu. Polonia Wrocław miała zaszczyt zorganizować pierwszy zjazd.

Czym jest Superliga Rapid? Na to pytanie najlepiej odpowie Bartomiej Heberla

Trzy rundy intensywnej rywalizacji za nami, a inauguracja Superligi szachowej we Wrocławiu dostarczyła nam już wielu emocji. Nasza drużyna Votum SA Polonii Wrocław, nie zawiodła swoich kibiców i zanotowali dwa zwycięstwa i remis (przegrana w armagedonie) co daje im pozycję lidera w tabeli. Warto zaznaczyć, że ich partie były bardzo przemyślane a zawodnicy skoncentrowani, co pozwoliło im na wykorzystanie nawet najmniejszych błędów rywali. niespodziankę sprawił Wielkopolski Klub Szachowy, który zamiast być jednym z outsiderów, plasuje się na piątym miejscu w tabeli! Niestety, rozczarował występ Dwóch Wież Kraków, którzy po trzech rundach są na ostatnim miejscu bez punktu.

Po rozgrywkach zaproszeni goście zmierzyli się w symultanie szachowej z liderem naszej drużyny Pentalą Harikrishną. Pentala nie dał szans nikomu i wszystkie partie wygrał w mniej niż 55 minut.  W symultanie z Harim zmierzyli się: Tomasz Mutter (CEO Droids on Roids), Marcin Łachajczyk (CEO CENEO). Tomasz Kabarowski (kantorbitcoin), Sławomir Chojnacki (CEO BIZZIT SA), Paweł Kresso (CEO Total SPA), Piotr Gajkowski (CEO Best Capital, )Marianchello Dominoni (youtuber), Filip Zieliński (Przegląd Sportowy), Kaja i Lila Rządkowskie (przyszłe arcymistrzynie)