Najczęściej zadawane pytania rodziców

1. Co dziecko powinno zabrać na obóz szachowy?
– skarpetki min. 10 par (ciepłe)
– bielizna osobista
– koszulki na krótki rękawek
– dresy
– bluza, polar, sweter
– spodnie, sukienki
– kurtkę zimową
– strój kąpielowy, klapki,
– obuwie zimowe, czapka, szalik, strój na śnieg
– piżamy
– ręczniki: kąpielowy min 2 szt.
– kosmetyki: pasta do zębów, mydło w płynie, szampon
– zeszyt do zajęć szachowych, oraz przybory do pisania

Lekarstwa, które dziecko przyjmuje każdego dnia. (wraz ze zgodą rodziców na ich podawanie. Lekarstwa należy przekazać wychowawcy)

2. Jak będzie wyglądała podróż?
W obie strony jedziemy specjalnie podstawionym autokarem.

3. Gdzie dzieci będą mieszkać?
Dzieci będą mieszkać w pokojach 3-4 osobowych z łazienkami.

4. Jak skontaktować się z dzieckiem na obozie?

Podczas zbiórki lub po przywiezieniu dziecka na miejsce rodzic otrzymuje listę najważniejszych informacji w skrócie – telefony kontaktowe do instruktorów, grafik zajęć. Instruktorzy mają zakaz odbierania telefonów podczas zajęć. Prosimy o kontakt do wychowawców dyżurnych wieczorem, po kolacji.

5. Czy dziecko może zabrać ze sobą telefon komórkowy??
Posiadanie telefonu przez dziecko ma zalety i wady. Zalety posiadania telefonu to możliwość stałego kontaktu z dzieckiem (choć i to jest wątpliwe przy aktywnym wypoczynku) oraz niekiedy większe poczucie bezpieczeństwa i dziecka i rodziców. Każdy kij ma jednak dwa końce. Dziecko, dysponując telefonem, często nadużywa kontaktu z rodzicem i radzi się go w każdej sprawie (zamiast udać się do wychowawcy prosi rodzica o rozwiązanie konfliktu z kolegą, zdarza się, że zadzwoni w nocy, że nie może zasnąć lub będzie prosiło o natychmiastowy przyjazd rodzica na miejsce, bo zginęła mu skarpetka). Dodatkowy problem to możliwość kradzieży lub zgubienia aparatu. Obserwujemy także sytuacje, kiedy chwilowy brak zasięgu staje się największym nieszczęściem dla młodego człowieka. Decyzja należy do Państwa.

6. Do czego służy karta zimowiska/kwalifikacyjna?

Karta kolonijna jest dokumentem, który otrzymują wychowawcy i kierownik kolonii i są to praktycznie jedyne informacje, jakie wychowawcy posiadają o dziecku. Wskazane jest dokładne wypełnienie z podaniem kilku numerów telefonów: domowego i komórkowego do rodzica (z zaznaczeniem gdzie rodzice przebywają podczas pobytu dziecka na kolonii). Wymagana jest informacja o kalendarzu szczepień dziecka (w razie ewentualnych skaleczeń). Wszelkie informacje o dziecku – cechy jego osobowości oraz szczególnie nazwy i dawkowanie leków przyjmowane przez dziecko, objawy choroby przewlekłej lub inne często występujące bóle powinny znaleźć się na karcie. Wszyztskie niezbędne dokumenty w tym karta zostanie opubikowana na stronie obozu do końca listopada.

7. Moje dziecko jest na diecie bezglutenowej – czy może pojechać na zimowisko?

Oczywiście tak. Należy o tym fakcie powiadomić wcześniej organizatora, który zgłosi to bezpośrednio do ośrodka, oraz dołączyć do karty kwalifikacyjnej opis diety.

8. Czy otrzymam fakturę?

Każdy uczestnik otrzymuje fakturę. Jeśli będą się Państwo ubiegać o dofinansowanie z zakładu pracy – prosimy o kontakt i informacje wcześniej (office@polonia.wroclaw.pl.pl) celem przekazania dokładnych informacji na kogo i z jakim opisem ma być wystawiona faktura.

9. Jak wygląda przykładowy plan dnia?

Ogólny plan dnia:
07:00 – pobudka
07:30 – rozruch Poranny –
08:00 – śniadanie
13:30 – obiad
19:00 – kolacja
22:00 – cisza nocna

Szczegółowy plan dni:

niedziela – środa
9:00-13:00 – wyjście na narty (osoby, które nie jeżdżą na nartach, w tym czasie mają zajęcia szachowe i integracyjne)
15:00-19:00 – zajęcia szachowe w grupach/zajęcia rekreacyjne
20:00-21:00 – zajęcia szachowe /zajęcia integracyjne
czwartek
9:00-13:00 – wyjście na basen/zajęcia szachowe
15:00-19:00 – zajęcia szachowe w grupach/zajęcia rekreacyjne
20:00-21:00 – zajęcia szachowe /zajęcia integracyjne
piątek

9:00-11:00 – zajęcia szachowe
14:30 – wyjazd