Podczas Memoriału Błaszczaka rozegrano również Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Błyskawicznych w których w 3 grupach wiekowych wystąpili młodzi zawodnicy Polonii Wrocław. Mistrzem Dolnego Śląska do lat 10 został Jakub Luberański (na zdjęciu)

W sobotę w Gimnazjum nr 13 mieszczącym się przy ul. Reja rozegrano Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Błyskawicznych (3 minuty + 2 sekundy na ruch) w grupach wiekowych do lat 10, 14 i 18. W najmłodszej grupie wspaniały wynik osiągnął Jakub Luberański, który został Mistrzem Dolnego Śląska!!!

Wyniki naszych zawodników w poszczególnych grupach wiekowych:

Grupa do lat 10

W grupie z najmłodszymi zawodnikami zwyciężyła zawodnik Polonii Wrocław Jakub Luberański notując na swym koncie 5,5 pkt na 7 możliwych, wyprzedzając o 0,5 pkt Krzystofa Matelę oraz Michała Demskiego.

20150620_185107

Trzeci od prawej (wśród najmłodszych) Jakub Luberański Mistrz Dolnego Śląska, zdjęcie: Adam Luberański

WYNIKI

Grupa do lat 14

W grupie do lat 14 zwyciężył Łukasiewicz Krzysztof zdobywając 9 pkt na 9 możliwych! Drugie miejsce zajął Kawaler Adam z 7 pkt, a trzecie Sernecki Franciszek także z 7 pkt. Najwyżej z polonistów na 8 miejcu uplasował się Żerebiec Maurycy, który wywalczył 4,5 pkt. Na 16 pozycji Mistrzostwa ukończył Klęk Mikołaj z 3,5 pkt.

WYNIKI

Grupa do lat 18

W najstarszej grupie zwyciężył Hołownia Michał z 11 pkt na 14 możliwych, na drugim miejscu na podium zawody ukończyła Lascar Radosława z 10,5 pkt, a najniższy stopień na podium zajął Marko Piotr z 10 pkt. Z polonistów wystąpił Sierpowicz Konrad, który na swoim koncie uzbierał 2 pkt.

WYNIKI