W weekend oprócz rozgrywek Ekstraligi emocjonowaliśmy się także Mistrzostwami Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich rozgrywanych w Żarowie w których uczestniczyli młodzi poloniści.

Mistrzostwa rozgrywano w sobotę i niedzielę na różnym dystansie w zależności od ilości zawodników, jednak tempo pozostawało to samo dla wszystkich grup wiekowych – 20 minut na partię plus 10 sekund na posunięcie. Wyniki zawodników naszego klubu prezentują się następująco:

Grupa D-10 – Pierwsze miejsce zajęła Marta Krzyżosiak mając aż 1,5 pkt przewagi nad drugą zawodniczką! Gratulacje! Piąte miejsce zajęła Anna Krzyżosiak, a na 9 miejscu uplasowała się Dobromiła Szewc. WYNIKI

17306941999_d527aae66c_zDobromiła 1

Pierwsze miejsce: Marta Krzyżosiak, na piątym Anna Krzyżosiak                                                        Dobromiła Szewc

Grupa D-12 – Srebrny medal zdobyła Basia Dadełło, która zdobyła 7,5 pkt z 9! Gratulacje! WYNIKI

17466610636_efa97a24e5_z

Na drugim miejscu Basia Dadełło

W połączonej grupie dziewcząt do lat 14-16-18, srebro wśród dziewcząt do lat 18 wywalczyła Agnieszka Bebel! Brawo! WYNIKI

16874334253_2ed8b6d90a_z

Na drugim miejscu Agnieszka Bebel, na trzecim Prezes DZSzach?!?!

Grupa C-8 – W grupie najmłodszych chłopców startował Błażej Grot, który zdobył 5 pkt, co wystarczyło na zajęcie 8 miejsca. WYNIKI

17449340171_81b0fc7c67_z

Błażej Grot

Grupa C-10 – W grupie wiekowej do lat 10 mieliśmy jednego reprezentanta naszego klubu. Jakub Luberański zakończył zawody na 6 pozycji z 5,5 pkt. WYNIKI

17271879109_bdc510fcac_z

Pierwszy z prawej: Jakub Luberański

Grupa C-12 – I w tej grupie mieliśmy tylko jednego zawodnika Polonii Wrocław, a był nim Jakub Dołharz, który z 5,5 pkt podzielił miejsca 3-6, ale ostatecznie z gorszą punktacją pomocniczą uplasował się na 5 miejscu. WYNIKI

16830180193_1eb6e8bbd6_z

Jakub Dołharz

Grupa C-14 – W tej grupie występowała gwiazda Polonii Wrocław z III ligi Juniorów, Paweł Korolewicz który na wspomnianym turnieju zdobył 7 z 7 i walnie przyczynił się do zwycięstwa naszej drużyny w III lidze. Tym razem Paweł nie zdobył kompletu punktów, bo miał ich na koncie 5,5 ostatecznie zajmując 5 miejsca, co i tak jest satysfakcjonującym rezultatem. WYNIKI