Za nami już siedem z dziewięciu rund Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 i 18 w Szachach. W niedzielę w Karpaczu poznamy medalistów. Czy będą wśród nich zawodnicy Polonii Wrocław?

Wśród chłopców do lat 16 w 7 rundzie Kacper Grela (5,5 pkt.) zremisował z Jakubem Szóstko i zachował pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Kamil Nowak (4,5 pkt.) po porażce ze Stanisławe Żyłką spadł na 6. miejsce.

W rywalizacji chłopców do lat 18 Przemek Piotrowski (5,5 pkt.) po remisie z Łukaszem Jarmułą zachował pozycję lidera. Szymon Kulaś (5 pkt.) pokonał Karola Kuczę i zajmuje 4. miejsce, a Komil Khamidov (4 pkt.) wygrał z Jerzym Kyciem i awansował na 11. miejsce.

Wśród dziewcząt do lat 16 Kasia Dwilewicz (4 pkt.) zremisowała z Weroniką Posuniak i zajmuje 11. miejsce, a Karolina Kalinowska (2,5 pkt.) przegrała z Anną Glapą i jest 34.

W rywalizacji dziewcząt do lat 18 Mariola Woźniak (6 pkt.) pokonała Antoninę Górę i zajmuje 2. miejsce, Ola Dadełło (4 pkt.) zremisowała z Kamilą Jaskiewicz i jest na 6. miejscu, a Agnieszka Bebel (3 pkt.) przegrała z Anną Rudnik i jest 21.

Do końca zmagań już tylko dwie rundy. Medalistów poznamy w niedzielę – wiele wskazuje, że będą wśród nich także Poloniści. Trzymamy kciuki!