Wtorek był wyjątkowo trudnym dniem dla uczestników Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 i 18 w Szachach, które odbywają się w Karpaczu. Młodzi szachiści tego dnia musieli rozegrać dwie rundy. Jak poszło zawodnikom Polonii?

Wśród chłopców do lat 16 w przedpołudniowej rundzie Kamil Nowak zremisował w starciu Jakubem Szóstko, a Kacper Grela pokonał Pawła Fukowskiego. W 4. rundzie Kamil (3 pkt.) zremisował z Szymonem Walterem, a Kacper (3,5 pkt.) wygrał ze Stanisławem Żyłką.

W rywalizacji chłopców do lat 18 w 3. rundzie los zetknął ze sobą dwóch zawodników Polonii: Szymon Kluaś zremisował z Komilem Khamidowem. Trzeci z naszych zawodników Przemek Piotrowski także zaliczył remis (w starciu z Radosławem Gajkiem). W 4. rundzie Przemek (3,5 pkt.) wygrał z Mikołajem Tomczakiem, Szymon (2,5 pkt.) pokonał Wojciecha Śmieszka, a Komil (2,5 pkt.) wygrał z Piotrem Śnihurem.

Wśród dziewcząt do lat 16 w przedpołudniowej rundzie Katarzyna Dwilewicz pokonała Julię Humin, a Karolina Kalinowska przegrała z Martyną Godek. W 4. rundzie Kasia (3 pkt.) zremisowała z Karoliną Olechnicką, a Karolina (1 pkt.) także zremisowała z Moniką Walkowiak.

W rywalizacji dziewcząt do lat 18 w 3. rundzie Mariola Woźniak pokonała Katarzynę Murawko, Aleksandra Dadełło wygrała z Oktawią Wilk, a Agnieszka Bebel zremisowała z Joanną Maruszczak. W 4. rundzie Mariola (4 pkt.) wygrała z Ewą Harazińską, Ola (2,5 pkt.) przegrała z Oliwią Kiołbasą, a Agnieszka (2 pkt.) przegrała z Kingą Pastuszko.

W środę piąta runda – trzymamy kciuki z wszystkich Polonistów!