Od 23 lipca do 2 sierpnia młodzi szachiści Polonii Wrocław będą przebywać w Ustroniu koło Wisły. Wezmą tam udział w klubowym zgrupowaniu, a później będą rywalizować przy szachownicy – większość z nich sprawdzi formę w turnieju open, a najlepsi zagrają w Drużynowej Ekstralidze Juniorów, gdzie Polonia będzie jednym z faworytów do złotego medalu.

W pensjonacie „Ondraszek” zamieszka 26 młodych zawodników objętych opieką Polonii, którzy podczas zgrupowania wezmą udział w turnieju open (26.07-1.08) oraz dodatkowo siedmioro graczy wytypowanych do składu Polonii na rozgrywki Drużynowej Ekstraligi Juniorów, które odbędą się w dniach 25.07-2.08. – Mamy bardzo wyrównany skład i celujemy w złoty medal – zapowiada Artur Czyż, dyrektor Polonii. Wrocławianie muszą jednak uważać na inne zespoły, które także nie kryją medalowych aspiracji. Wśród nich szczególnie groźne będą ekipy z Katowic i Białegostoku.

Wyjazd do Ustronia to nie tylko rywalizacja i doskonalenie umiejętności szachowych, ale także czas na integrację zespołu Polonii i wspólne spędzanie wolnego czasu.

O przebiegu zgrupowania oraz wynikach naszych młodych zawodników w rozgrywkach Drużynowej Ekstraligi Juniorów będziemy informować na bieżąco.