Czas między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem bardzo pracowicie spędzają szachiści Polonii Wrocław, którzy startują w turniejach w Polsce i zagranicą. Czworo Polonistów bierze udział w XXV Międzynarodowym Festiwalu Szachowym Cracovia, a Ania Iwanow startuje w Christmas Open w Lizbonie.

W Krakowie szachiści spotkali się już po raz 25. i rywalizują podzieleni na cztery grupy, w których nie brak także zawodników Polonii Wrocław. W grupie A znaleźli się Daniel Sadzikowski, Szymon Gumularz i Mariola Woźniak, a w grupie C Józef Mastalarz. Zmagania potrwają do 4 stycznia, a wyniki można śledzić TUTAJ.

W dniach 26-30 grudnia w Turnieju Chrismtas Open w Lizbonie gra Ania Iwanow. W stawce 260 szachistów nasza zawodniczka jest rozstawiona z 42. numerem. Listę startową otwiera aktualny mistrz Polski Bartosz Soćko. Wyniki Ani można śledzić TUTAJ.

Dla Ani końcówka starego roku i początek nowego są bardzo pracowite. Z Portugalii uda się do Włoch, gdzie w dniach 2-6 stycznia wystartuje w turnieju Open Gabbice, a pod koniec stycznia zagra także w turnieju studentek podczas Moscow Open.