Kolejny pracowity weekend w wykonaniu młodych polonistów. Największy sukces odniosła Laura Najdecka zdobywając brązowy medal w Mistrzostwach Polski do lat 6! Także bardzo dobre wyniki osiągnęli nasi młodzi zawodnicy w innych turniejach. Zapraszamy do przeczytania relacji!

Mistrzostwa Polski do lat 6 w szachach – dziewcząt i chłopców.

Relacja Pana Michała Mamczara:

„W Suchedniowie (woj. Świętokrzyskie) odbyły się Mistrzostwa Polski Sześciolatków. Z występu naszej dziatwy jesteśmy wyłącznie i szczerze zadowoleni. W kategorii chłopców brało udział trzydzieści cztery osoby w tym 24 z kategoriami.Nasz reprezentant Janfranco Varriale odniósł sześć zwycięstw i zajął czwarte miejsce. Brawo, brawo, bravissimo!

W kategorii dziewcząt wystartowało piętnaście osób w tym nasze dwie siostry Najdeckie. Jak do tej pory odporna na wszelkie stresy Laura Najdecka zdobyła brązowy medal i z tego powodu panuje rozległa radość. Warto wspomnieć o jeszcze jednej słodkości, o tym, że Laura pokonała w bezpośrednich pojedynkach mistrzynię i wicemistrzynię. Amanda zaś wywalczyła piątą kategorię z czego również bardzo się cieszymy”

DSC_1300

Laura Najdecka (zdjęcie: Zofia Najdecka)

DSC_1291

Ekipa Polonii Wrocław: (od lewej) Laura Najdecka, Janfranco Varriale, Amanda Najdecka (zdjęcie: Zofia Najdecka)

Pełne wyniki: dziewczęta do lat 6, chłopcy do lat 6

CYKL IV PORY ROKU – Lato turniej do lat 9

W sobotę w turnieju z cyklu IV PORY ROKU – Lato z polonistów zagrał świeżo upieczony Mistrz Dolnego do lat 7 – Błażej Grot, który uplasował się na 8 miejscu na 27 zawodników. Warto odnotować, że Błażej był na drugim miejscu wśród siedmiolatków, na 15 startujących. Pełne wyniki TUTAJ

Czekoladowe Grand Prix Hetmana VII  turniej

W piątek rozegrano już siódmy Czekoladowe Grand Prix Hetmana. Bezkonkurencyjny okazał się Błażej Grot, który uzyskał 6,0 pkt na 7 możliwych, pewnie zajmując pierwsze miejsce w turnieju. Na trzecim miejscu zawody zakończył kolejny zawodnik Polonii Wrocław Maurycy Żerebiec.