W Krakowie w dniach 26.12.2014-4.01.2015 odbył się tradycyjny, jubileuszowy 25. Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Cracovia”. W zawodach oczywiście startowali poloniści. Jak im poszło?

W ciągu dziesięciu dni trwania turnieju (z przerwą na odpoczynek po sylwestrze) zawodnicy wszystkich grup, a było ich 4, rozegrali 9 rund. W turnieju głównym startowało 3 naszych reprezentantów. Najwyżej z polonistów sklasyfikowany został Daniel Sadzikowski, który zdobył 6 pkt i zajął 14 miejsce (13 numer startowy), notując przy tym stratę 9 oczek elo. Szymon Gumularz uzyskał o pół „oczka” mniej niż jego bardziej doświadczony kolega z drużyny zajmując 24 miejsce (46 numer startowy), nie zyskując, ani nie tracąc na elo. Natomiast Mariola Woźniak uzbierała 3,5 pkt, kończąc zawody na 71 miejscu (93 numer startowy), ale mimo najmniejszej ilości punktów z polonistów Mariola zyskała, aż 68 punktów elo do rankingu i to pomimo 3 porażek na finiszu. W turnieju C za to startował Józef Mastalarz, który uplasował się na pozycji 44 (49 numer startowy) wywalczając 5 pkt i niestety tracąc przy tym 14 punktów rankingowych.