W ostatni weekend maja zawodnicy naszego klubu licznie występowali na turniejach odnosząc nie małe sukcesy. Relacja z Krasnala, Mistrzostw Dolnego Śląska juniorów do lat 7, Czekoladowego Grand Prix oraz z Królewskiego Gambitu Radomia. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami!

W Mistrzostwach Dolnego Śląska do lat 7 zawodnicy naszego klubu osiągnęli nie małe sukcesy. Relacja Pana Michała Mamczara:

„Chłopcy: Grających 37 w tym siedmiu przynależnych do Polonii. Tak się złożyło, że większość upatrywała zwycięzcy w Błażeju Grocie. Istotnie Błażej nie zawiódł, wszystkie partie wygrał i potwierdził, że na Dolnym Śląsku jest najsilniejszy w swoim roczniku, a w kraju znajduję się w pierwszej ósemce. Drugi nasz reprezentant Janfranco Varriale wielki optymista (rocznik 2009) zajął wysokie czwarte miejsce i dzięki tej pozycji wywalczył od dawana upragnioną czwartą kategorię.

Również dobrze wypadł, zajmując jedenaste miejsce Bartłomiej Bednarek (rocznik 2010). Pozostali nasi milusińscy również nie dali o sobie zapomnieć: Szymon Czapliński, Wasiak Franciszek, Bosseti Eryk, Hirowski Jakub. Wracając do dobrego wyniku Błażeja warto podkreślić, że wynika on z solidnej i systematycznej pracy i z tego, że Rodziciele nie żałują Mu czasu i innego rodzaju wysiłku.

Niestety nasze dwie eksportowe dziewczynki w tym roczniku siostry Najdeckie pochorowały się i nie wystartowały jakby nie było w prestiżowej imprezie. Mistrzynią w sposób bezapelacyjny została Aleksandra Pastuszka ze Szkoły Podstawowej nr 50.”

18242557996_031dedafd6_z

Błażej Grot – Mistrz Dolnego Śląska do lat 7 (zdjęcie: Rafał Siwik)

Pełne wyniki: chłopcy do lat 7, dziewczynki do lat 7

W gościnnej Szkole Podstawowej nr 42 znajdującej się na ulicy Wałbrzyskiej odbył się kolejny turniej Krasnala, w którym wystąpiło wielu polonistów.

Grupa do lat 8

Pierwsze miejsce w grupie do lat 8 zajęła Pawicka Magdalena przed Bochenkiem Ryszardem i Klisowskim Bartoszem. Najwyżej z zawodników naszego klubu był Nowak Filip, który uplasował się na 7 pozycji. W dalszej kolejności turniej zakończyli na następujących pozycjach: Osada Piotr 8 miejsce, Szatanik Jakub 9 miejsce, Klimek Leonard 10 miejsce, Latacz Grzegorz 13 miejsce, Wais Mikołaj 15 miejsce, który zdobył IV kategorię szachową! Dula Jakub 17 miejsce. WYNIKI

Grupa do lat 12

W grupie do lat 12 z kompletem punktów zwyciężył Strugarek Łukasz, drugie miejsce zajął polonista Dołharz Jakub, na najniższym stopniu podium stanął Smukowski Bartosz. Oprócz z Jakuba w tej grupie z naszych zawodników startowali: Luberański Jakub 4 miejsce, Kubicki Piotr 11 miejsce, Osiakow Sebastian 12 miejsce, Wais Franciszek 13 miejsce. WYNIKI

Grupa do lat 16

W najstarszej grupie zwyciężył dopiero po dogrywce Kaja Michał, drugie miejsce zajął 8 – letni Kejna Piotr, trzecie miejsce przypadło Konradowi Sierpowiczowi. WYNIKI

W niedzielę w klubie Hetmana Wrocław na ulicy Św. Antoniego rozegrano VI Turniej z serii Czekoladowego Grand Prix Hetmana Wrocław.

W turnieju z kompletem punktów (7 z 7) zwyciężył młody zawodnik Polonii Wrocław Żerebiec Maurycy, na drugim miejscu zawody ukończył Bednarczyk Mateusz z 5 pkt, a na trzecim miejscu uplasował się zdobywca Mistrzostwa Dolnego Śląska do lat 7 z soboty – Błażej Grot  4,5 pkt. WYNIKI

Nagrodzeni uczestnicy Czekoladowego Turnieju (zdjęcie: Marek Ścisły)

Królewski Gambit Radomia

W niedzielę rozegrano XVIII Królewski Gambit Radomia im. Jacka Żemantowskiego (byłego prezesa Polskiego Związku Szachowego). Turniej ma ciekawą regułę, otóż zawodnicy rozpoczynają partię po ruchach 1.e4 e5 2.f4!

W takiej formule zawodów najlepiej odnalazł się kapitan ekstraligowej drużyny Polonii Wrocław – Mateusz Bartel, który na swoim koncie zgromadził 7,5 pkt, drugie miejsce z 7 punktami zajął arcymistrz Michał Olszewski, a na trzecim miejscu uplasował się Petr Golubka z Ukrainy. WYNIKI