[vc_row][vc_column][vc_column_text]

czyli..

OD AMATORÓW DO ARCYMISTRZÓW

Silna obsada, ogromne emocje, a przy tym przyjazna i rodzinna atmosfera – do tego uczestnicy Wrocławskiego Festiwalu Szachowego zdążyli już przywyknąć w ciągu ostatnich lat.

Wrocławski Festiwal Szachowy to kilkanaście dni wypełnionych zmaganiami kilkuset szachistów. Święto szachów, którego organizatorem jest Klub Szachowy Polonia Wrocław, odbywa się od wielu lat we Wrocławiu.To bardzo ważne wydarzenie na szachowej mapie Polski. Kolejny festiwal odbędzie się w 2017 roku.

W międzynarodowym Festiwalu biorą udział zawodnicy z kilkunastu federacji – spotyka się szachistów z czołówki światowej i polskiej, arcymistrzowie i arcymistrzynie, w sumie około kilkudziesięciu zawodników z międzynarodowymi tytułami. formuła Wrocławskiego Festiwalu Szachowego jest tak pojemna, że znajda w niej coś dla siebie wszyscy pasjonaci szachów, ale także amatorzy, zainteresowani obserwowaniem najlepszych  czy kibicowanie maluchom.

Podczas trwania festiwalu rozgrywane są turnieje pokazujące różne oblicza królewskiej gry. Międzynarodowy Turniej Szachowy Klubu Polonia Wrocław, to jeden z najsilniejszych Openów w Polsce, wysoko oceniany na międzynarodowym forum. W kilku grupach walczą w nim zawodnicy od arcymistrzów, przybyłych do Wrocławia z całego świata, do najmłodszych fanów tej gry. O randze Turnieju Polonii świadczą jego zwycięzcy  szachiści doskonale znani w Europie: Sergei Tiviakov, Radosław Wojtaszek, Bartłomiej Macieja.

Co roku podczas Wrocławskiego Festiwalu Szachowego staramy się, żeby szachy były obecne w miejskiej przestrzeni. Chcemy by szachowe święto, było nie tylko udziałemz awodników i entuzjastów królewskiej gry, ale wszystkich wrocławian.

Dotychczasowe festiwale odbywały się w latach: 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]