Świetnie sobie radzi Daniel Sadzikowski na turnieju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Po 4 rundach Daniel ma na swoim koncie 3,5 pkt!

W Abu Dhabi w dniach 21-29.08.2016 rozgrywany jest silny turniej w którym gra polonista Daniel Sadzikowski. Nasz zawodnik po 4 rundach ma na swoim koncie 3,5 pkt. W drugiej rundzie nasz zawodnik pokonał zawodnika z Indii Deshpande Aniruddha (2219 ELO), w trzeciej rundzie “ofiarą” Daniela został GM Tamas Banusz (2616 ELO), natomiast w czwartej rundzie polonista zremisował z Alexandrem Areshchenko (2665 ELO). W turniej także gra Kamil Dragun, który zgromadził 3 pkt

Poniżej partie Daniela z rund 2-4 wraz z jego komentarzem do wydarzeń z każdej z rund, z którymi warto się zapoznać!

Runda 2

[us_testimonial author=”Daniel Sadzikowski” style=”6″ company=”facebook”]Druga runda przyniosła nam następne punkty. Kamil zaskoczony debiutem zdecydował się na pójście w typową strukturę karlsbadzką, którą najwidoczniej wystarczająco rozumie 😉
Ja pamiętając, że prosto wyrównuje 13…Wc8 zacząłem się zastanawiać przy desce czy przypadkiem nie można zamieszać ruchem 13…b4, co okazało się wcale niegłupie. Później nie mogłem się zdecydować w którym momencie otworzyć pozycję posunięciem f7-f5, co skończyło się tym, że zdecydowałem się na inny plan, raczej mniej skuteczny, bo nie wytworzyłem żadnych słabości. Pod koniec pojawił się lekki niedoczas i nerwówka, ale na szczęście grałem dokładnie i wygrałem partię. Jutro podwójna runda, a rano białymi z GM Tamasem Banuszem i będzie szansa się odbić za słaby remis z tegorocznego meczu Polska – Węgry.[/us_testimonial]

Runda 3

[us_testimonial author=”Daniel Sadzikowski” style=”6″ company=”facebook”]Każda nowinka cieszy, a najbardziej kiedy szybko odniesie się zwycięstwo 🙂 Ruch 13.g4!? jest ciekawą alternatywą dla partii Giri – Ding z Sinquefield 2016, gdzie grano 13.Gg5. Przeciwnik zagrał pasywnie, co od razu dało mi bardzo przyjemną pozycję. Po 16.Sd5 zastawiłem pułapkę, którą Tamas widział, ale w wariancie 16…Gg5? 17.Gxg5 Hxg5 18.Sde7! Sxe7 19.h4 Hf6 20.g5 He5 21.Sxe7 Kh8 przeoczył 22.Gxe6! i okazuje się, że nie można 22…fxe6 ze względu na 23.Wxf8 z matem, a po 22…Hxe6 mogę wziąć jakość, ze względu na brak wiecznego szacha. Po południu następna runda, dlatego szybkie zwycięstwo było jak najbardziej wskazane![/us_testimonial]

Runda 4

[us_testimonial author=”Daniel Sadzikowski” style=”6″ company=”facebook”]23. sierpnia będę uznawał jako Novelty’s Day. Tym razem poprawiłem białego z partii Mamedov – Karjakin, Shamkir 2016 ruchem 22.Gg2! co znacznie więcej stawia przeciwnikowi problemów. Niestety nie powtórzyłem przed partią wariantu 9…Sc6 i nie pamiętałem wszystkiego, ale liczyłem po cichu na mini pułapkę 24…Se8? co pozwala mi na bardzo ładne wykorzystanie słabej koordynacji czarnych wież 25.Wxf7 Kg8 26.Wcc7! Sxc7 27.Wxc7 z ogromną przewagą. Posunięcie 24…Wxb3 też miało wady, ale zagrałem dosyć naiwny ruch 26.Wxf6?, po czym czarny, jak pokazała partia, nie miały problemów. Natomiast 26.Wcc7! Wxg3 27.Kf2 utrzymywało inicjatywę zachowując przewagę. Partia zakończyła się remisem.[/us_testimonial]

Wyniki – TUTAJ

Transmisja – TUTAJ

Strona turnieju – TUTAJ

zdjecie: Adchessfestival, facebook