W Abu Dhabi w dniach 21-29.08.2016 rozgrywany będzie bardzo silny turniej w którym z 33 numerem startowym rozstawiony jest Daniel Sadzikowski.

W bardzo silnym turnieju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich startuje Daniel Sadzikowski. Nasz zawodnik z rankingiem 2551 ELO jest rozstawiony z numerem 33 w gronie 137 zawodników. W pierwszej rundzie nasz zawodnik wygrał swoją partię! Oprócz Daniela z Polaków w turnieju startuje także Kamil Dragun. Poniżej partia i spostrzeżenia Daniela z pierwszej rundy.

[us_testimonial author=”Daniel Sadzikowski” style=”6″ company=”facebook”]Mimo, że trochę zmęczeni podróżą, to Abu Dhabi Chess Festival zaczęliśmy z solidnymi zwycięstwami. Przeciwnik Kamila się prawdopodobnie przestraszył i oszczędził sobie czasu oddając walkowera 😉
Ja natomiast zagrałem dosyć fajną partię, ale było w niej kilka kluczowych momentów, w których należało dłużej pomyśleć. Po posunięciu 24.Sc6 ważne było policzenie wariantu: 24…Sg4 25.Hd2 (25.G:d6? H:d5!) 25…Sf2 26.G:d6 He3 i teraz po prostu 27.H:e3 W:e3 28.Gc5! i okazuje się, że po 28…S:d1 29.G:e3 nie można brać gońca z uwagi na mata skoczkiem na e7! Pod koniec wypuściłem wygraną, ale z parą gońców było pewne, że przewaga mi nie ucieknie. Z pomocą przeciwnika udało się skończyć szybko partię.[/us_testimonial]

Partia Daniela z I rundy:

Wyniki – TUTAJ

Transmisja – TUTAJ

Strona turnieju – TUTAJ

zdjecie: Adchessfestival, facebook