Rozgrywki Ekstraligi Juniorów za nami! Podczas zawodów w Szczyrku 21-30.07.2017 drużyna VOTUM SA Polonia Wrocław zdobyła mistrzowski tytuł! Poniżej podsumowanie występu naszych zawodników.

EKSTRALIGA JUNIORÓW

VOTUM SA Polonia Wrocław – Drużynowi Mistrzowie Polski Juniorów 2017, od lewej: Mirosław Perdek (trener), Katarzyna Dwilewicz, Maciej Czopor, Szymon Gumularz, Kamil Nowak, Michał Fiedorek, Magdalena Harazińska

Trener: Mirosław Perdek

Wyniki Ekstraligi Juniorów 2017 – TUTAJ

Wyniki naszego zespołu w poszczególnych rundach:

Runda 1 – VOTUM SA Polonia Wrocław – MUKS MDK “Śródmieście” I Wrocław 5,5 – 0,5
Runda 2 – VOTUM SA Polonia Wrocław – MKSz Rybnik 4 – 2
Runda 3 – VOTUM SA Polonia Wrocław – Polonia Warszawa 3,5 – 1,5*
Runda 4 – VOTUM SA Polonia Wrocław – KS Laura Chylice 3,5 – 2,5
Runda 5 – VOTUM SA Polonia Wrocław – KSz Stilon Gorzów Wlkp. 4,5 – 1,5
Runda 6 – VOTUM SA Polonia Wrocław – Hetman GKS Katowice 3,5 – 2,5
Runda 7 – VOTUM SA Polonia Wrocław – MUKS Stoczek 45 Białystok 4,5 – 1,5
Runda 8 – VOTUM SA Polonia Wrocław – UKS Rodło Opole 3,5 – 2,5
Runda 9 – VOTUM SA Polonia Wrocław – KSz Hańcza Suwałki 4,5 – 1,5

*Partia na 6 szachownicy ze względu na zgodzenie się na remis przed 30 posunięciem, została zweryfikowany jako obustronny walkower 0-0

Zdobyliśmy 37 małych punktów: 26 zwycięstw, 22 remisy, 6 porażek
Wyniki indywidualne białym kolorem: 15 zwycięstw, 7 remisów, 5 porażek
Wyniki indywidualne czarnym kolorem: 11 zwycięstw, 15 remisów, 1 porażka

Tabela końcowa:

Podsumowanie indywidualne zawodników VOTUM SA Polonia Wrocław:

I szachownica

Kamil Nowak (2362 ELO) – 6,5 pkt z 9 partii (4 zwycięstwa, 5 remisów) – Ranking ELO: +20,4

  • II miejsce na I szachownicy
Runda Kolor Pkt. Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1 b 1 WCM Dmochowska, Agnieszka 2202 MUKS MDK Śródmieście Wrocław
2 w = FM Kozioł, Kamil 2292 MKSz Rybnik
3 b 1 k+ Kowalski, Igor 2226 KSz Polonia Warszawa
4 w = FM Winiarski, Mikołaj 2295 KS LAURA Chylice
5 b 1 FM Janik, Igor 2425 KSz Stilon Gorzów Wlkp.
6 w 1 IM Gazik, Viktor 2462 KSz HETMAN Katowice
7 b = FM Kosakowski, Jakub 2366 MUKS Stoczek 45 Białystok
8 w = k+ Wiśniewski, Michał 2180 UKS Rodło Opole
9 b = I Moćkun, Dawid 1992 KSz. Hańcza Suwałki
Partie Kamila:
II szachownica

Szymon Gumularz (2391 ELO) – 7 pkt z 9 partii (5 zwycięstw, 4 remisy) – Ranking ELO: +6,8

  • I miejsce na II szachownicy
Runda Kolor Pkt. Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1 w 1 I+ Sernecki, Franciszek 2039 MUKS MDK Śródmieście Wrocław
2 b = FM Żyłka, Stanisław 2368 MKSz Rybnik
3 w = k Szustakowski, Antoni 2171 KSz Polonia Warszawa
4 b = k++ Chylewski, Patryk 2275 KS LAURA Chylice
5 w 1 I Koziorowicz, Michał 1910 KSz Stilon Gorzów Wlkp.
6 b = FM Karpus, Michał 2291 KSz HETMAN Katowice
7 w 1 FM Szóstko, Jakub 2208 MUKS Stoczek 45 Białystok
8 b 1 FM Pacan-Milej, Kosma 2332 UKS Rodło Opole
9 w 1 I++ Murawko, Julia 1807 KSz. Hańcza Suwałki
Partie Szymona:
III szachownica

Maciej Czopor (2105 ELO) – 7 pkt z 9 partii (5 zwycięstw, 4 remisy) – Ranking ELO: +4,8

  • II miejsce na III szachownicy
Runda Kolor Pkt. Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1 b 1 II Kosior, Jan 1340 MUKS MDK Śródmieście Wrocław
2 w 1 CM Pniaczek, Marek 1981 MKSz Rybnik
3 b = I Ossoliński, Ziemowit 1738 KSz Polonia Warszawa
4 w = k Sanz Wawer, Daniel 2027 KS LAURA Chylice
5 b = I+ Dzida, Kamil 1796 KSz Stilon Gorzów Wlkp.
6 w 1 I Oborski, Artur 1947 KSz HETMAN Katowice
7 b 1 I Karolczuk, Iwo 1540 MUKS Stoczek 45 Białystok
8 w = k Ogłaza, Oskar 2197 UKS Rodło Opole
9 b 1 II Sapiński, Sebastian 1371 KSz. Hańcza Suwałki
Partie Maćka:
IV szachownica

Michał Fiedorek (1871 ELO) – 7 pkt z 9 partii (5 zwycięstw, 4 remisy) – Ranking ELO: +9,6

  • II miejsce na IV szachownicy
Runda Kolor Pkt. Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1 w 1 II Strugarek, Łukasz 1502 MUKS MDK Śródmieście Wrocław
2 b = I Oleksy, Krzysztof 1598 MKSz Rybnik
3 w 1 II Iwaszkiewicz, Krzysztof 1484 KSz Polonia Warszawa
4 b 1 I++ Golecki, Jan 1953 KS LAURA Chylice
5 w 1 I Czechowski, Jakub 1724 KSz Stilon Gorzów Wlkp.
6 b = I Pełka, Michał 1640 KSz HETMAN Katowice
7 w = I Bancarewicz, Aleks 1565 MUKS Stoczek 45 Białystok
8 b = I Bąchór, Tomasz 1898 UKS Rodło Opole
9 w 1 II Czarniecki, Paweł 1267 KSz. Hańcza Suwałki
Partie Michała:
V szachownica

Katarzyna Dwilewicz (1939 ELO) – 3,5 pkt z 9 partii (2 zwycięstwa, 3 remisy, 4 porażki) – Ranking ELO: -29,8

Runda Kolor Pkt. Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1 b = k Frej, Zofia 1927 MUKS MDK Śródmieście Wrocław
2 w 1 WFM Kucharska, Honorata 2063 MKSz Rybnik
3 b = k Kaczmarska, Joanna 1905 KSz Polonia Warszawa
4 w 0 k++ Olechnicka, Karolina 1913 KS LAURA Chylice
5 b 0 I++ Raczykowska, Paulina 1847 KSz Stilon Gorzów Wlkp.
6 w 0 m Kubicka, Anna 2152 KSz HETMAN Katowice
7 b = WIM Kiołbasa, Oliwia 2253 MUKS Stoczek 45 Białystok
8 w 0 I+ Sowa, Wiktoria 1760 UKS Rodło Opole
9 b 1 k Rudzińska, Michalina 1867 KSz. Hańcza Suwałki
Partie Kasi:
VI szachownica

Magdalena Harazińska (1917 ELO) – 6 pkt z 9 partii (5 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki) – Ranking ELO: -34,4

  • III miejsce na VI szachownicy
Runda Kolor Pkt. Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Klub
1 w 1 I++ Czarniecka, Aleksandra 1787 MUKS MDK Śródmieście Wrocław
2 b = I+ Króliczek, Gabriela 1586 MKSz Rybnik
3 w 0 m Malicka, Maria 2047 KSz Polonia Warszawa
4 b 1 I+ Marcińczyk, Monika 1671 KS LAURA Chylice
5 w 1 I Załucka, Emilia 1518 KSz Stilon Gorzów Wlkp.
6 b = I++ Jarocka, Liwia 1789 KSz HETMAN Katowice
7 w 1 I Chomicka, Kinga 1363 MUKS Stoczek 45 Białystok
8 b 1 WCM Starosta, Martyna 1614 UKS Rodło Opole
9 w 0 I Wołągiewicz, Kinga 1675 KSz. Hańcza Suwałki
Partie Magdy: