IV Liga – sezon 2017/18 “B”2018-03-26T08:22:31+00:00

IV Liga – sezon 2017/18Logo - MDK Fabryczna Polonia Wrocław

Skład, terminarz, informacje

Drużyna V

Niedługo rozpoczynają się rozgrywki IV Ligi – okręg wrocławski i podwrocławski 2017/18 w których wystąpią dwa zespoły MDK Fabryczna Polonia Wrocław. W dalszej części komunikatu znajdują się niezbędne informacje dotyczące występu naszej drużyny w tych rozgrywkach.

Zawodników dodatkowych można zgłaszać do terminu pierwszego meczu w 2018 roku. Zawodnik dodatkowy nie może być zgłoszony przed zawodnikiem z wyższym aktualnym rankingiem FIDE (dalej PZSzach).

Zespół: MDK Fabryczna Polonia Wrocław V

Kierownik zespołu: Michał Mamaczar tel. 607 093 545 mail:

Kapitan zespołu: Janusz Żochowski

Sala gry: Klub Szachowy Polonii Wrocław, ul. Kukuczki 26 a-b Wrocław lub MDK Fabryczna, ul. Zemska 16a Wrocław

Tempo gry wynosi: 60 min. + 30sek/pos. na partię dla każdego zawodnika.

Godziny rozpoczęcia rund: godz. 10:00 – rundy przedpołudniowe i godz. 14:00 – rundy popołudniowe

Regulamin IV Ligi: TUTAJ

Serwis turniejowy IV Ligi – okręg wrocławski i podwrocławski: TUTAJ

Terminarz (terminy mogą ulec zmianie):

Runda 1 – 5.11.2017 – dom – godz. 10:00 – MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V 3,5 – 1,5

Runda 2 – 19.11.2017 – wyjazd – godz. 10:00 – WKSz Hetman Wrocław III MDK Fabryczna Polonia Wrocław V 1,5 – 3,5
Runda 3 – 19.11.2017 – wyjazd – godz. 14:00 – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V – WKSz Hetman Wrocław II 3 – 2

Runda 4 – 10.12.2017 – dom – godz. 10:00 –  MDK Fabryczna Polonia Wrocław V – UKS Skoczek Milicz II 4,5 – 0,5
Runda 5 – 10.12.2017 – dom – godz. 14:00 – UKS Skoczek Milicz I – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V 3,5 – 1,5

Runda 6 – 7.01.2018 – wyjazd (Wisznia Mała) – godz. 10:00 – Wieża Pęgów – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V 1 – 4
Runda 7 – 7.01.2018 – wyjazd (Wisznia Mała) – godz. 14:00 – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V – Biały Król Wisznia Mała 4,5 – 0,5

Runda 8 – 4.02.2018 – dom – godz. 10:00 – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V – MLKS Parnas Oława II 4 – 1
Runda 9 – 4.02.2018 – dom – godz. 14:00 – MLKS Parnas Oława III – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V 0 – 5

Runda 10 – 18.02.2018 – wyjazd – godz. 10:00 – MUKS MDK Śródmieście Wrocław III – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V 3,5 – 1,5
Runda 11 – 18.02.2018 – wyjazd – godz. 14:00 – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V – MUKS MDK Śródmieście Wrocław II 2,5 – 2,5

Runda 12 – 4.03.2018 – dom – godz. 10:00 – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V – UKS Szach-Mat Syców 4 – 1
Runda 13 – 4.03.2018 – dom – godz. 14:00 –  KS AZS Wratislavia – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V 2,5 – 2,5

Runda 14 – 18.03.2018 – wyjazd – godz. 10:00 – MKS Rokita Brzeg Dolny II  – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V 1,5 – 3,5
Runda 15 – 18.03.2018 – wyjazd – godz. 14:00 – MDK Fabryczna Polonia Wrocław V – MKS Rokita Brzeg Dolny I 3,5 – 1,5

Tabela po 13 rundach:

L.p. Nazwa drużyny 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Duże punkty
1 Wrocławski Klub Szachowy HETMAN II (1A) X 3,5 3,5 2,0 4,0 3,0 2,5 2,5 4,0 5,0 4,0 4,5 3,0 4,5 4,0 4,5 26.0
2 UKS Skoczek Milicz I (5A) 1,5 X 3,0 3,5 1,5 2,5 3,5 4,5 3,5 3,0 4,0 4,0 4,0 5,0 4,5 4,5 25.0
3 MUKS MDK Śródmieście Wrocław III (3B) 1,5 2,0 X 3,5 2,0 4,0 3,5 4,0 3,5 4,5 2,5 3,0 3,0 3,0 3,5 4,5 23.0
4 MDK Fabryczna Polonia Wrocław V (8B) 3,0 1,5 1,5 X 4,0 3,5 1,5 2,5 4,0 3,5 2,5 4,5 3,5 4,0 4,5 5,0 22.0
5 UKS Szach-Mat Syców (7B) 1,0 3,5 3,0 1,0 X 2,0 2,5 3,5 3,5 4,0 2,5 3,5 4,0 3,0 3,0 5,0 22.0
6 MKS Rokita Brzeg Dolny I (4A) 2,0 2,5 1,0 1,5 3,0 X 2,0 3,0 2,5 3,0 4,5 3,5 3,5 3,0 3,0 5,0 20.0
7 MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV (8A) 2,5 1,5 1,5 3,5 2,5 3,0 X 2,5 4,5 4,0 2,0 2,0 4,5 4,0 4,5 5,0 19.0
8 MUKS MDK Śródmieście Wrocław II (3A) 2,5 0,5 1,0 2,5 1,5 2,0 2,5 X 3,0 5,0 2,0 4,5 3,0 2,5 2,0 5,0 14.0
9 Wieża Pęgów III (2B) 1,0 1,5 1,5 1,0 1,5 2,5 0,5 2,0 X 1,0 3,5 3,5 3,0 3,5 5,0 5,0 13.0
10 Wrocławski Klub Szachowy HETMAN III (1B) 0,0 2,0 0,5 1,5 1,0 2,0 1,0 0,0 4,0 X 4,5 2,5 4,0 4,5 3,5 4,5 13.0
11 KS AZS Wratislavia (7A) 1,0 1,0 2,5 2,5 2,5 0,5 3,0 3,0 1,5 0,5 X 2,0 2,5 3,0 3,0 2,0 12.0
12 UKS Skoczek Milicz II (5B) 0,5 1,0 2,0 0,5 1,5 1,5 3,0 0,5 1,5 2,5 3,0 X 2,5 1,5 3,0 2,5 9.0
13 MKS Rokita Brzeg Dolny II (4B) 2,0 1,0 2,0 1,5 1,0 1,5 0,5 2,0 2,0 1,0 2,5 2,5 X 4,0 2,5 5,0 7.0
14 MGLKS Parnas Oława II (6B) 0,5 0,0 2,0 1,0 2,0 2,0 1,0 2,5 1,5 0,5 2,0 3,5 1,0 X 2,0 5,0 5.0
15 Biały Król Wisznia Mała III (2A) 1,0 0,5 1,5 0,5 2,0 2,0 0,5 3,0 0,0 1,5 2,0 2,0 2,5 3,0 X 2,0 5.0
16 MGLKS Parnas Oława III (6A) 0,5 0,5 0,5 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,5 3,0 2,5 0,0 0,0 3,0 X 5.0

Skład MDK Fabryczna Polonia Wrocław IV z zachowaniem kolejności desek:

Nr Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Data ur. R 1 R 2 R 3 R 4 R 5 R 6 R 7 R 8 R 9 R 10 R 11 R 12 R 13 R 14 R 15
1* I KULON, Boguslaw 2155 1961  1
2* I++ ŻOCHOWSKI, Janusz 1943 1953 ½ ½ 1 ½ ½ 1  1 1 0 ½
3* II+ KOROLEWICZ, Paweł 1758 2001 1 0 1 0 ½ 1 0  1  ½  0 1  0
4* II NIEMIEC, Zbigniew 1672 1955  0 0 0  ½
5* II BRONSZTEJN, Wojciech 1637 1998
6 II NOWAKOWSKI, Artur 1634 1998
7 II KRZYSZTOFEK, Bogusław 1617 1956 0 1 ½ 0 1 ½  1  1  1 ½
8 II KOZA, Stanisław 1611 1998 1
9 I SZULC, Patrycja 1596 2001
10 II BARAN, Mateusz 1546 2002 0 1 ½ 1 1 1 1  1  1 1  1  1  0 ½  1
11 I JĘDRZEJKO, Martyna 1504 2005 ½  0 0  1
12 II+ POKUSIŃSKI, Antoni 1501 2001 0
13 II SIERPOWICZ, Konrad 1321 1999
14 I HARAZDA, Władysław 1307 1946 1 1 1 0 1 1 1  1 0  1 1 1  1 1
15 II JONIAK, Grzegorz 1277 1999
16 I PTAK, Miroslaw 0 1960
17 III KONIECZNY, Kacper 0 2003 1  1
18 III KUŁTUCKI, Kamil 0 2007 0

* – Skład podstawowy