W zakończonym wczoraj świątecznym turnieju w Lizbonie wraz z całą utytułowaną arcymistrzowską rodziną Bartosza i Moniki Soćko występowała reprezentantka naszego klubu, mistrzyni międzynarodowa Anna Iwanow.

Turniej w stolicy Portugalii rozgrywany w okresie pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia, a Nowym Rokiem na pewno Polacy będą wspominać bardzo dobrze. Oprócz zwiedzenia pięknego miasta, reprezentanci naszego kraju zanotowali bardzo dobre rezultaty. Turniej wygrał nasz arcymistrz Bartosz Soćko, który był faworytem turnieju (rozstawiony z numerem 1 na liście startowej na 239 uczestników z wielu krajów). Bartosz uzyskał 7 pkt na 9 możliwych, dzieląc pierwsze miejsce wraz z 4 konkurentami. Jednak, to Polak miał najlepszą punktację pomocniczą i to on zajął najwyższe miejsce na podium. Bardzo dobrze zaprezentowała się także zawodniczka Polonii Wrocław utalentowana Ania Iwanow, która z 6 pkt zajęła 29 miejsce, notując przy tym pokaźne zyski rankingowe w wysokości 27 pkt ELO i będąc drugą najlepszą kobietą w turnieju, ustępując nieznacznie pierwsze miejsce wielokrotnej mistrzyni Polski Monice Soćko, która uplasowała się na 27 miejscu, także z 6 pkt. Jednak Ania nie zamierza długo odpoczywać i już 2 stycznia będzie grać w turnieju rozgrywanym we Włoszech w Openie Gabbice, który potrwa do 6 stycznia. Trzymamy kciuki za podtrzymanie dobrej passy!