W Warszawie trwa MetLife Warsaw Najdorf Chess Festival czyli XVII Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Mieczysława Najdorfa. Tradycyjnie zmagania rozpoczęła grupa D, a więc dzieci urodzone w roku 2007 i młodsze, które przez dwa dni rywalizowały w Turnieju nadziei Szachowych. W stawce ponad 100 zawodników 3. miejsce zajął Błażej Grot (na zdjęciu) z Polonii Wrocław!

Błażej Grot

Błażej w 7 rundach zdobył 6 punktów, a do zwycięzcy turnieju – Bartosza Fiszera stracił tylko 0,5 pkt. Zresztą w bezpośrednim starciu tych zawodników padł remis. W dodatkowej klasyfikacji do lat 9 Błażej zajął 2. miejsce, a wśród zawodników do lat 7 2. Lokatę wywalczył Mikołaj Grobelny! Miejsce 18. w klasyfikacji generalnej zajęła Julia Salamon, ale w klasyfikacji dziewcząt była druga, ustępując jedynie o 0,5 pkt. Klarze Szczotce! Gratulujemy!