W ostatniej rundzie II Zjazdu Drużynowych Mistrzostw Polski – Ekstraliga 2018, doznajemy sromotnej porażki 🙁 Naszym pogromcą okazała się drużyna wicemistrzów Polski – Stilon Gorzów Wlkp.

Ostatnia runda II Zjazdu Ekstraligi Szachowej, której byliśmy organizatorem, na długo pozostanie nam w pamięci. Niestety, zostaliśmy rozbici przez Stilon Gorzów Wlkp 1-5 🙁 W zasadzie, równie dobrze mogliśmy przegrać jeszcze wyżej, ale punkty dla VOTUM SA Polonii Wrocław uratowali Jolanta Zawadzka oraz Marcin Tazbir. Porażka ze Stilonem była naszą największą przegraną w Ekstralidze od sezonu… 2004 roku, kiedy to przegraliśmy dwa razy 0,5-5,5 z drużynami z Warszawy (Polonia Plus GSM Warszawa oraz Damis Warszawa), więc nie ma się czym chwalić 🙁 Po porażce spadliśmy na 4. miejsce i Stilonowi ustępujemy trzecie miejsce jedynie „małymi” punktami. Przed nami są jeszcze, na pierwszym miejscu Wasko GKS HETMAN Katowice (12 pkt) oraz na drugim miejscu Wieża Pęgów (10 pkt). Ostatni zjazd Ekstraligi odbędzie się w Katowicach (26-28.10.2018) podczas którego zagramy kolejno z Wieżą Pęgów, Miedzią Legnica oraz ekipą z Katowic.

Po 6 z 9 zaplanowanych rund najlepiej punktującym zawodnikiem w naszej ekipie jest najmłodszy, debiutujący w tym sezonie w Ekstralidze – Szymon Gumularz, który dla Polonii zdobył 4,5 pkt!

VOTUM SA Polonia Wrocław – Stilon Gorzów Wlkp. 1 – 5

Bartel Mateusz – Kryvoruchko Yuriy 0-1
Piorun Kacper – Mastrovasilis Dimitrios 1-0
Tazbir Marcin – Krasenkow Michał 1/2
Heberla Bartłomiej – Gumularz Szymon 1-0
Dobrowolski Piotr – Kanarek Marcel 0-1
Szczepkowska Karina – Zawadzka Jolanta 1/2

Wyniki 6 rundy

KSz Miedź Legnica – Wieża Pęgów 2,5 – 3,5
VOTUM SA Polonia Wrocław – KSz Stilon Gorzów Wlkp. 1 – 5
Wasko HETMAN GKS Katowice – TS Wisła Kraków 3,5 – 2,5
Akademia Szachowa ChessGrow Gliwice – Biały Król Wisznia Mała 4, 5 – 1,5
UKS “Hetman” Częstochowa – LKS “Wrzos” Międzyborów 3,5 – 2,5

Tabela po 6 rundach

STRONA EKSTRALIGI

SERWIS EKSTRALIGI

fot. Rafał Siwik