Po ciężkiej walce nasza drużyna remisuje z LKS Wrzos Międzyborów! Mimo znacznej różnicy punktowej w tabeli remisujemy z ostatnią drużyną Sygnity Ekstrligi!

Piąta runda Sygnity Ekstraligi nie była dla VOTUM SA Polonia Wrocław tak udana jak poprzednie rundy Po niezwykle interesującej walce remisujemy z LKS Wrzos Międzyborów i spadamy na 3 miejsce. Dla naszego zespołu wygrali Daniel Sadzikowski, Oskar Wieczorek, zremisowali Mateusz Bartel oraz Piotr Dobrowolski, przegrali Dima Mastrovasilis, Jolanta Zawadzka. Ostatnia runda II zjazdu w niedzielę o godz. 10!

LKS Wrzos Międzyborów –  VOTUM SA Polonia Wrocław 3 – 3 

Marcin Tazbir (GM, 2517) – Mateusz Bartel (GM, 2640) 1/2
Daniel Sadzikowski (IM, 2548) – Radosław Śliwerski (2089) 1-0
Łukasz Cyborowski (GM, 2518) – Dimitrios Mastrovasilis (GM, 2606) 1-0
Oskar Wieczorek (IM, 2432) – Maciej Nurkiewicz (2378) 1-0
Grzegorz Protaziuk (2344) – Piotr Dobrowolski (IM, 2433) 1/2
Jolanta Zawadzka (WGM, 2442) – Klaudia Kulon (WGM, 2304) 0-1

[us_testimonial author=”Mateusz Bartel” style=”6″ company=”facebook”]W 5 rundzie Ekstraligi drużyna Polonii VOTUM Wrocław straciła pierwszy punkt meczowy, remisując z Wrzosem Międzyborów. Mimo, że beniaminek ekstraklasy skazywany był na pożarcie, a w meczu mierzyła się drużyna, która wygrała wszystkie mecze, z ekipą, która wszystko przegrała, to mecz przebiegał pod dyktando Wrzosu. Do remisu, w pewnym momencie meczu, potrzeba było cudu i ten cud się wydarzył. Kulminacyjnym momentem meczu była porażka na czas Macieja Nurkiewicza z Oskarem Wieczorkiem.

Istotny dla losów meczu była także moja partia. W debiucie partii z Marcinem Tazbirem się skompromitowałem – szybko dostałem normalną pozycję, aby w jednym ruchu nie tylko podstawić pionka, ale też dostać kompletnie przegraną pozycję. Na dobrą sprawę, po kilkunastu ruchach śmiało mogłem się poddać. Postanowiłem jednak, że będę walczył do końca i okazało się, że w okolicach 40 posunięcia dopiąłem swojego – pozycja była już niejasna. Kiedy jednak szanse na remis były realne… partię przegrałem po raz drugi, głównie dlatego, że zagrałem bardzo słabo 41…Kd6. W efekcie, szybko znaleźliśmy się w końcówce wieżowej, w której brakowało mi materiału – na początku pionka, potem dwóch. Na moje szczęście, Marcin za wcześniej wpisał sobie punkt i nie zachował należytej uwagi, a ja skorzystałem z powiedzenia, że wszystkie wieżówki są remisowe i cudem uratowałem połówkę.[/us_testimonial]

PARTIE POLONISTÓW Z V RUNDY:

POZOSTAŁE WYNIKI V RUNDY:

LKS „Wrzos” Międzyborów – VOTUM SA Polonia Wrocław 3 – 3
Wasko HETMAN Katowice – SzSON „Zagłębie” Dąbrowa Górnicza 5 – 1
OKSiR BAUMATECH Wisznia Mała – Akademia Szachowa Gliwice 1,5 – 4,5
K.Sz. Miedź Legnica – KSz Stilon Gorzów Wlkp. 2 – 4
Baszta MOS Żnin – TS Wisła Kraków 3,5 – 2,5

VI RUNDA – 25.09.2016 (NIEDZIELA) GODZ. 15:00

VOTUM SA Polonia Wrocław – TS Wisła Kraków
KSz Stilon Gorzów Wlkp. – Baszta MOS Żnin
Akademia Szachowa Gliwice – K.Sz. Miedź Legnica
SzSON „Zagłębie” Dąbrowa Górnicza – OKSiR BAUMATECH Wisznia Mała
LKS „Wrzos” Międzyborów – Wasko HETMAN Katowice

TERMIN KOLEJNEGO ZJAZDU:

III Zjazd – Katowice 7-9.10.2016

Strona Ekstraligi – TUTAJ

Wyniki Ekstraligi – TUTAJ