Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Polonii Wrocław podczas turnieju Heusenstamm Sparkassen Open 2016 w Niemczech. W stawce prawie 200 zawodników Daniel Sadzikowski zajął 2. miejsce, a Oskar Wieczorek był 17.

Turniej Heusenstamm Sparkassen Open miał intensywny przebieg – w cztery dni rozegrano 7 rund. Daniel Sadzikowski zgromadził 6 pkt. i zajął drugie miejsce, przegrywając najwyższy stopień podium z arcymistrzem Leonidem Milovem tylko punktacją pomocniczą. Daniel był bardzo blisko powtórzenia sukcesu sprzed roku, kiedy wygrał ten turniej. Drugi z naszych zawodników Oskar Wieczorek zdobył 5 pkt. i zajął 17. lokatę.

Pierwsza dwudziestka turnieju:

bez-tytulu

Klasyfikacja końcowa turnieju – TUTAJ.

sparkassen-daniel

Daniel Sadzikowski (pierwszy w lewej) zajął drugie miejsce w Heusenstamm Sparkassen Open 2016, Fot. Archiwum D. Sadzikowskiego

A co o swoim wyniku sądzi Daniel:

[us_testimonial author=”Daniel Sadzikowski” style=”6″ company=”facebook”]W dniach 24-27.11 miałem okazję zagrać w organizowanym przez mój niemiecki klub Heusenstamm Sparkassen OPEN, który rok temu udało mi się wygrać. Turniej był 7-rundowy, więc każda wpadka mogła decydować o końcowym wyniku.
Decydujące partie nastąpiły ostatniego dnia, gdzie rano zmierzyłem się z GM Leonidem Milovem (2406). Wypuszczając dużą przewagę nie byłem w stanie już nic zrobić i zgodziliśmy się na remis. To ustawiło mnie przed ostatnią rundą niekorzystnie, bo miałem grać czarnymi i pierwsze miejsce dzieliło aż 9 zawodników!
Z kojarzenia byłem zadowolony, bo grałem z GM Vitaly Kuninem (2590), który ze względu na słabą punktację pomocniczą musiał wygrać swoją partię. To otworzyło możliwości i dzięki dobrej znajomości planów w 1.d4 Sf6 2.Gf4 wygrałem czarnymi partię. To ustawiło mnie ostatecznie na drugiej pozycji, minimalnie przegrywając z GM Milovem średnim rankingiem
[/us_testimonial]