[vc_row][vc_column][vc_column_text]

klubSiedziba Klubu Szachowego Polonia Wrocław mieści się przy ulicy Wita Stwosza, w samym centrum stolicy Dolnego Śląska. Dzięki temu szachy obecne są w sercu miasta.

Wrocławski Klub Szachowy Polonia Wrocław od lat promuje miasto i region w Polsce i za granicą  – zawodnicy odnoszą sukcesy indywidualne i drużynowe nie tylko w Polsce, ale także na szachownicach Europy i świata. Ponadto klub zajmuje się szkoleniem dzieci na szeroką skalę – w zajęciach szachowych dla najmłodszych uczestniczy regularnie około 200 dzieci. O tym, że klub jest jednym z najlepszych w Polsce i profesjonalnie zarządzany, świadczy także siedziba w ścisłym centrum miasta, uznawana przez szachistów światowej sławy za jeden z najlepszych klubów świata.

Twórczy klimat, ciepły wystrój i ekspozycje zdjęć przypominających największe sukcesy miejscowych szachistów, tworzą atmosferę sprzyjającą intelektualnej rywalizacji. Na ulicy Wita Stwosza – jednym z ulubionych miejsc spacerów wrocławian – zawsze można spotkać tłumy ludzi. Wielu z nich przystaje przy witrynach Klubu Polonia, by obserwować i komentować zmagania najlepszych szachistów.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]