Od 8 do 14 października w tureckiej Antalyi potrwają rozgrywki o Klubowy Puchar Europy. W zawodach zobaczymy dwoje zawodników Polonii Wrocław – Mateusz Bartel (na zdjęciu) zagra w składzie czeskiej ekipy AVE Novy Bor, a Anna Kantane w zespole Uniwersytetu Technicznego z Rygi.

Mateusz Bartel

Mateusz od kilku lat reprezentuje barwy czeskiej drużyny z Novego Boru, która stawała już nawet na podium KPE i także w tym roku będzie walczyć o podium. AVE Novy Bor jest rozstawiona z 4. numerem, a jej średni ranking to aż 2698 punktów! Obok Mateusza w składzie jest także m.in. Radosław Wojtaszek, a także dobrze znany w Polsce David Navara. – Jesteśmy rozstawieni z 4. numerem, także – bez dwóch zdań – mierzymy w podium. Będzie jednak o to bardzo ciężko, bo pierwsze dwie drużyny, a zwłaszcza drużyna Syberii, mają gwiazdorskie składy. Klubowy Puchar Europy to jednak bardzo loteryjny turniej, także wiele może się zdarzyć. Mam nadzieję, że będę w dobrej dyspozycji i pojawię się w składzie na jakieś ważniejsze spotkania – rok temu, przez słabą grę na starcie, zagrałem tylko trzy partie, z dużo niżej notowanymi rywalami. Przetarcie z dobrymi graczami przed Drużynowymi Mistrzostwami Europy bardzo by mi się przydało – mówił Mateusz w wywiadzie dla naszej strony. Drugą reprezentantką Polonii w Antalyi będzie Anna Kantane, która zagra w zespole Uniwersytetu Technicznego z Rygi. Jej drużyna jest rozstawiona z 14. numerem, a w składzie obok Ani jest także jej mąż Toms Kantans.

Anna Kantane

Rozgrywki odbędą się na dystansie 7. rund. Zdecydowanym faworytem jest rosyjska drużyna „Globus” ze niebotycznie wysokim średnim rankingiem 2772 pkt.! W jej składzie zobaczymy same szachowe gwiazdy – zagrają m.in. Vladimir Kramnik, Anish Giri, Shakhriyar Mamedyarov, Alexander Grischuk czy Sergey Karjakin!

Strona KPE – TUTAJ.

Składy i wyniki – TUTAJ.

Fot. Archiwum