Dobiegły końca Mistrzostwa Świata do lat 20 w Szachach rozgrywane w Khanty-Mansyjsku. W rosyjskiej stolicy szachów Polskę reprezentowała m.in. zawodniczka Mariola Woźniak, która ostatecznie w turnieju kobiet zajęła 25. miejsce. W turnieju open srebrny medal wywalczył Polak Jan Krzysztof Duda.

Mariola w 13 partiach wywalczyła 6,5 pkt. Na finiszu turnieju zawodniczka Polonii Wrocław zremisowała trzy ostatnie partie i ostatecznie zajęła 25. miejsce, zyskując jednocześnie prawie 13 punktów do rankingu FIDE. Mistrzynią świata została Nataliya Buksa, która zgromadziła 10 pkt. Srebro dla Aliny Bivol z Rosji, a brąz dla Zhansayi Abdumalik z Kazachstanu – obie uzyskały po 9,5 pkt.

W turnieju open jedyny Polak Jan Krzysztof Duda walczył o zwycięstwo, ale ostatecznie musiał się zadowolić srebrnym medalem, choć zdobył 10 pkt., czyli tyle samo co zwycięzca turnieju Mikhail Antipov z Rosji. Brązowy medal wywalczył Matthias Bluebaum z Niemiec (9 pkt.).