W sobotę w Sofi rozpoczęły się Drużynowe Mistrzostwa Świata osób niewidomych i słabowidzących. W reprezentacji naszego kraju występuje Arcymistrz Marcin Tabzir!

Drużynowe Mistrzostwa Świata Osób niewidomych i słabowidzących, które rozpoczęły się w minioną sobotę (21.07.2018) potrwają do poniedziałku (30.07.2018). W 5-osobowej reprezentacji naszego kraju gra m.in. polonista Marcin Tazbir! System rozgrywek przedstawia się następująco: W mistrzostwach gra 16 reprezentacji (mecze rozgrywane są na czterech szachownicach), które podzielone są na dwie 8-zespołowe grupy. W grupie, zespoły grają systemem każdy z każdym, następnie drużyna, która zajęła 1. miejsce w grupie „A”, gra w półfinale z ekipą, która zajęła 2. miejsce w grupie „B” (analogicznie – 1. miejsce w grupie „B” z 2. miejscem w grupie „A”). Zwycięzcy z półfinałów zagrają o złoto, a przegrani o brąz. Mecze o medale zostaną rozegrane w niedzielę i poniedziałek (29-30.07.2018). Reprezentacje, które nie zakwalifikowały się do półfinału, grają o kolejne miejsca (np. 3. miejsca w grupie grają ze sobą o 5. miejsce, 4. miejsca o 7. miejsce itd).

Do tej pory rozegrano 3. rundy (rozgrywki grupowe), które wszystkie wygrali Polacy (z Bułgarią, Włochami oraz ze Słowenią).

Skład naszej reprezentacji:

  1. Tazbir Marcin
  2. Czajkowski Adam
  3. Dukaczewski Piotr
  4. Stachańczyk Jacek
  5. Suder Ryszard

Trenerem jest Waldemar Świć.

Wyniki grupy Polaków – TUTAJ
Strona mistrzostw – TUTAJ