W Gruzji dobiegły końca Mistrzostwa Europy Kobiet w szachach. Złoty medal wywalczyła Ukrainka Natalia Zhukova (9,5 pkt.), srebrny Gruzinka Nino Batsiashvili (9 pkt.), a brązowy Rosjanka Alina Kshlinskaya (8,5 pkt.). Najlepsza z Polek Monka Soćko (7,5 pkt.) zajęła 7. miejsce.

Jeśli chodzi o pozostałe Polki, to o swoim starcie raczej będą chciały szybko zapomnieć. Reprezentująca Polonię Wrocław Jolanta Zawadzka (6 pkt.) zajęła 36. miejsce, Oliwia Kiołbasa (5,5 pkt.) była 54., a Karina Szczepkowska-Horowska (5 pkt.) – dopiero 60. Klasyfikacja końcowa – TUTAJ.

Mistrzostwa zakończyły się w atmosferze skandalu. Po pierwsze ze względu na fatalne warunki, w jakich przebywały zawodniczki, a po drugie przez podejrzenia o oszustwo skierowane wobec rumuńskiej zawodniczki Mihaeli Snadu, której zarzucono korzystanie z pomocy komputera.