W miniony weekend został rozegrany XXVIII Memoriał Mistrza Błaszczaka. W zawodach wzięło udział ok. 150 uczestników, spośród których niespełna 20-stu to reprezentanci KSz Polonii Wrocław.

Wśród licznej reprezentacji zawodników Polonii Wrocław świetnie spisali się najmłodsi z grupy „Gargameli”, albowiem aż trójka zawodników uplasowała się na czele tabeli. Z dorobkiem 6pkt. zwyciężył Kuba Dołharz, który po pięciu rundach wyszedł z kompletem punktów. W szóstej rundzie Kuba napotkał starszego Huberta Marczuka, który pokonał Polonistę. W ostatniej rundzie mieliśmy derby- Kuba pokonał Wiktora Smykę, który spadł na czwarte miejsce. Dobry finisz zaliczył Grzesiu Kraszewski, który wygrał ze wspomnianym Hubertem Marczukiem i ostatecznie awansował na trzecie miejsce. Marcin Borkowski zgromadził 4pkt. i zajął 14 miejsce, a Cyprian Ziółkowski z3pkt. -22. W gronie Panów mieliśmy też jedną „rodzynkę”- Alę Kalinowską, która po małej przerwie od szachów zainkasowała 2pkt. i zajęła 32 lokatę.

W grupie „ Smerfów” najlepiej spisał się Franek Wais, który zgromadził 3 pkt. i „wylądował” na 17 miejscu. Tę samą ilość punktów nazbierał Mikołaj Borkowski, który zajął trzy miejsca za Frankiem. Szymon Ożga, który debiutował w tak dużej imprezie, wywalczył honorowy punkt w ostatniej rundzie (otrzymał także walkowera w pierwszej rundzie) i zajął 29 miejsce.

W najdłużej trwających zmaganiach „Juniorów” i „ Młodzików” lepiej spisali się Ci pierwsi. Przemek Piotrowski zakończył turniej bez porażki, a na swoim koncie zanotował trzy remisy z lepszymi zawodnikami: Filipem Cukrowskim, Szymonem Kulasiem i Pawłem Stankiewiczem. Z 6,5pkt. i przyrostem rankingowym zajął 3 miejsce. W dziesiątce znaleźli się także: wspomniani Paweł Stankiewicz (5 miejsce) i Szymon Kulaś (7 miejsce). Stasiu Koza zajął 12 lokatę.

W „Młodzikach” grało pięcioro Polonistów. Najwyżej sklasyfikowany Łukasz Lipski zaliczył trzy porażki i spadł na 11 pozycję. Cztery miejsca dalej uplasował się Józek Mastalarz. Karolina Kalinowska w ostatniej rundzie walczyła o trzecie miejsce w dziewczętach. Mimo prawie trzygodzinnego boju, Karolinie nie udało się przechytrzyć przeciwniczki i remisując, zajęła czwarte miejsce. Paweł Korolewicz z 3,5pkt. zajął 23 miejsce, a Jan Koza 29.

W „Klakierach” jedyny reprezentant Polonii Andrzej Nużka zajął 29 miejsce.