W Skopje zakończyły się Mistrzostwa Europy w Szachach Błyskawicznych i Szybkich! Do stolicy Macedonii, z zawodników Polonii Wrocław, wybrał się tylko Mateusz Bartel. Jaki wynik osiągnął Mateusz?

Tegoroczne Mistrzostwa Europy w Szachach Błyskawicznych i Szybkich zostały rozegrane w dniach 6-9.12.2018 w Skopje. Na mistrzostwa wybrała się 14-osobowa reprezentacja naszego kraju, w tym „rodzynek” z naszego klubu Mateusz Bartel! Przez pierwsze dwa dni w stolicy Macedonii toczył się bój o mistrzostwo naszego kontynentu w szachach błyskawicznych. Zawodnicy rozegrali 11 podwójnych rund, granych tempem 3 minut + 2 sekundy na posunięcie. Najlepiej z Polaków zagrał nasz kapitan Mateusz Bartel (26. numer startowy), który z 15,5 pkt z 22 uplasował się na 13. miejscu w gronie 324 startujących zawodników. Następnie rozegrano mistrzostwa z trochę dłuższym czasem do namysłu – 15 minut + 10 sekund na posunięcie, i podobnie jak to miało miejscu w przypadku szachów błyskawicznych, najlepszym zawodnikiem naszej reprezentacji został Mateusz Bartel (25. numer startowy), który z 9,5 pkt z 13 zajął 14. miejsce na 395 grających uczestników.