W czwartek młodzi szachiści rywalizujący w Karpaczu w Mistrzostwach Polski do lat 16 i 18 rozegrali szóstą rundę. Tradycyjnie sprawdziliśmy, jak radzili sobie zawodnicy Polonii Wrocław.

Wśród chłopców do lat 16 Kacper Grela (5 pkt.) pokonał Igora Janika i jest samodzielnym liderem klasyfikacji generalnej! Na trzecim miejscu jest Kamil Nowak, który wygrał w czwartek z Michałem Wiśniewskim.

W rywalizacji chłopców do lat 18 Przemek Piotrowski (5 pkt.) zremisował z Szymonem Kulasiem (4 pkt.) i zajmuje 1. miejsce! Szymon jest 7., a Komil Khamodov (3 pkt.), który w czwartek zremisował z Marcinem Molendą, jest 16.

Wśród dziewcząt do lat 16 Katarzyna Dwilewicz (3,5 pkt.) przegrała z Agnieszką Dmochowską, a Karolina Kalinowska (2,5 pkt.) zremisowała z Martyną Ziziuk. Kasia zajmuje obecnie 13, a Karolina 30 miejsce.

W rywalizacji dziewcząt do lat 18 w szóstej rundzie wszystkie trzy nasze zawodniczki wygrały swoje partie. Mariola Woźniak (5 pkt.) pokonała Katarzynę Jędrochę, Ola Dadełło (3,5 pkt.) wygrała z Weroniką Frączek, a Agnieszka Bebel (3 pkt.) pokonała Klarę Czaplewską. Mariola zajmuje 2. Miejsce, Ola jest 11, a Agnieszka 12.