Za nami już pięć rund rozgrywanych w Karpaczu Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 i 18 w Szachach. Jak na razie z dziesięciorga Polonistów troje zajmuje miejsca na podium. Kacper Grela prowadzi w klasyfikacji chłopców do lat 16, Przemek Piotrowski jest drugi wśród chłopców do lat 18, a Mariola Woźniak zajmuje drugą pozycję w rywalizacji dziewcząt do lat 18.

Wśród chłopców do lat 16 Kacper Grela (4 pkt.) zremisował z Mikołajem Winiarskim, a Kamil Nowak (3,5 pkt.) zremisował z Kacprem Bilczewskim. Po pięciu rundach Kacper prowadzi w klasyfikacji generalnej, a Kamil zajmuje 6. miejsce.

W rywalizacji chłopców do lat 18 Przemek Piotrowski (4,5 pkt.) pokonał Aleksandra Kaczmarka, Szymon Kulaś (3,5 pkt.) pokonał Łukasza Nowaka, a Komil Khamodov (2,5 pkt.) przegrał z Mikołajem Tomczakiem. Za półmetkiem zawodów Przemek zajmuje 2. miejsce, Szymon jest 7., a Komil 14. W szóstej rundzie dojdzie do bezpośredniego pojedynku na szczycie – Przemek zmierzy się z Szymonem.

Wśród dziewcząt do lat 16 Katarzyna Dwilewicz (3,5 pkt.) zremisowała z Agatą Stebel, a Karoolina Kalinowska (2 pkt.) pokonała Agnieszkę Łukę.

W rywalizacji dziewcząt do lat 18 wszystkie trzy Polonistki zanotowały porażki. W meczu na szczycie klasyfikacji Mariola Woźniak (4 pkt.) przegrała z Oliwią Kiołbasą, Ola Dadełło (2,5 pkt.) uległa Katarzynie Jędrosze, a Agnieszka Bebel (2 pkt.) przegrała z Pauliną Kopicą.