Miniony weekend upłynął naszym młodym zawodnikom głównie na walce w Mistrzostwach Dolnego Śląska do lat 7 oraz III Dolnośląskiej Lidze Juniorów. Jednakże, w tym samym czasie, rozegrano czwarty i ostatni w tym cyklu, turniej Otwartych Mistrzostw Wrocławia w Szachach Klasycznych. Jakie wyniki osiągnęli poloniści?

W klubie szachowym na ul. Św. Antoniego we Wrocławiu rozegrano ostatni turniej, w tym cyklu, Otwartych Mistrzostw Wrocławia w Szachach Klasycznych. Najlepszą zawodniczką wśród kobiet okazała się 10-letnia Magdalena Pawicka, która także była najlepszą juniorką! Tuż za Magdą, na drugim miejscu sklasyfikowana została Natalia Rogacka! Drugie miejsce w klasyfikacji juniorów zajął Mikołaj Klęk. Gratulacje!

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia – 4. turniej – 22-23.04.2017

W zawodach wystartowało 30 zawodników, którzy rozegrali 7 rund, granych tempem 30 minut + 30 sekund na posunięcie na zawodnika.

  • Pawicka Magdalena – 5 pkt, 3 miejsce
  • Rogacka Natalia – 4,5 pkt, 4 miejsce
  • Klęk Mikołaj – 4 pkt, 10 miejsce
  • Demski Jakub – 3 pkt, 21 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

Na zdjęciach Magdalena Pawicka (Mistrzyni Wrocławia Kobiet oraz najlepsza juniorka w tym cyklu), Natalia Rogacka (Wicemistrzyni Wrocławia Kobiet) i Mikołaj Klęk (2. miejsce w klasyfikacji juniorów), zdjęcia: Rafał Siwik

Galeria zdjęć z turnieju autorstwa Rafała Siwika – TUTAJ