W niedzielę zakończyły się dwa turnieje kołowe Polonia Masters. Grało w nich 20 zawodników w tym pięcioro z Polonii Wrocław. Do stolicy Dolnego Śląska przyjechali goście z Ukrainy, Rosji i Indii.

W turnieju z możliwością zdobycia normy arcymistrzowskiej, arcymistrz to najwyższy szachowy tytuł, zwyciężył zawodnik z Indii Swayams Mishra osiągając 7 punktów z 9 partii, co dało mu samodzielne pierwsze miejsce. Warto zwrócić uwagę, iż wypełnił on normę arcymistrzowską na rundę przed końcem turnieju. Trzecie miejsce zajął Szymon Gumularz z wynikiem 5,5 pkt. Niestety do normy arcymistrzowskiej zabrakło jednego punktu. Kolejny Polonista z Marcin Tazbir z dorobkiem 4,5 pkt. uplasował się na 6 pozycji.

W turnieju z normą na mistrza międzynarodowego wzięło udział trzech Polonistów. Turniej wygrał Artur Frolov, przed zawodnikiem Polonii Kamilem Stachowiakiem. Obaj po 7,5 pkt. Świetnie spisali się nasi juniorzy mimo, iż do normy zabrakło im sporo punktów. Maciej Czopor uzyskał 4 punkty (+31 ELO), a Michał Fiedorek 4 punkty (+70 ELO)

Turniej były gościnnie rozegrane w zaprzyjaźnionym klubie Hetman Wrocław.