Za nami pierwsza z imprez tegorocznego Wrocławskiego Festiwalu Szachowego. Mowa o Pucharze Polonii Wrocław Amatorów, w którym zwyciężył Bogdan Żminda z Oławy. Już wkrótce kolejne turnieje w ramach WFSz!

W tegorocznym Pucharze Polonii Wrocław Amatorów wystartowało w sumie 30 zawodników, którzy rywalizowali na dystansie siedmiu rund. Najlepszy okazał się Bogdan Żminda (MGLKS Parnas Oława), który zgromadził 6 punktów, doznając w całym turnieju zaledwie jednej porażki. Drugie miejsce zajął Marcin Somyk (MUKS MDK Fabryczna Wrocław) – 5,5 pkt., a trzecie reprezentująca Javenę Hańcza Suwałki Dominika Ostrowska – także 5,5 pkt. Gratulujemy!

Przed nami kolejne atrakcje tegorocznego Wrocławskiego Festiwalu Szachowego. Przypomnijmy, że w dniach 28 czerwca – 5 lipca równolegle rozgrywane będą: IX Międzynarodowy Turnieju Klubu Szachowego Polonia Wrocław oraz Arcymistrzowski Turniej Kołowy o nazwie „DSA FG Masters”, w którym zmierzą się zawodnicy z Polski, Czech i Ukrainy. Wszystkie rozgrwyki odbywają się w siedzibie Polonii przy ul. Wita Stwosza. Zapraszamy!