Dziś w rosyjskim Chanty-Mansyjsku rozpoczynają się Mistrzostwa Świata do lat 20 w Szachach. Do turnieju rozgrywanego na dystansie 13 rund zgłoszonych zostało ponad 60 zawodników z 34 krajów i prawie 50 zawodniczek z 27 państw. W tym gronie jest dwoje Polaków: Jan Krzysztof Duda oraz zawodniczka Polonii Wrocław Mariola Woźniak.

Duda z racji swojego wysokiego rankingu został rozstawiony z numerem 1 i będzie faworytem zawodów. Polscy kibice liczą, że powtórzy sukces naszego Darka Świercza z 2011 roku, kiedy to zawodnik Polonii na rozgrywanych w Indiach mistrzostwach globu sięgnął po złoty medal.

Wśród dziewcząt o jak najlepszy wynik powalczy nasza Mariola Woźniak. Ubyła jej jedna groźna konkurentka – już dwukrotna mistrzynie świata do lat 20 Rosjanka Alexandra Goryachkina zdecydowała się nie bronić po raz kolejny złotego medalu w rywalizacji dziewcząt a wystartować w turnieju open!

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku nasza Ania Iwanow wywalczyła wysokie 6. miejsce na świecie. Teraz liczymy na równie udany, a może nawet lepszy wynik Marioli. Końcowe rozstrzygnięcia poznany 15 września. Trzymamy kciuki!