Zakończył się turniej Pfalz Open, w którym Polonię reprezentowała Ania Iwanow. Natomiast trwają wciąż zmagania trójki młodych Polonistów w turnieju w Libercu.

W 9-rundowym Pfalz Open rywalizacja toczyła się w dwóch grupach. W silniejszej grupie A zwyciężył rosyjski arcymistrz Alexandre Danin (7 pkt.). Nasza Ania Iwanow wywalczyła 5,5 pkt., co dało jej 47. miejsce w klasyfikacji generalnej (w stawce blisko 200 zawodników). Ale już w klasyfikacji kobiet Ania stanęła na podium, zajmując trzecie miejsce, tuż za Inną Gaponenko z Ukrainy (6 pkt.) i Hanne Goossens z Belgii (5,5 pkt.). Nasza zawodniczka kolejny start planuje we francuskim turnieju Capelle la Grande, który rozpocznie się 28 lutego i potrwa do 7 marca.

Wciąż trwają zmagania trójki młodych zawodników Polonii w turnieju Liberec Open, rozgrywanym w ramach cyklu Czech Tour. Po pięciu rundach Kacper Grela ma 4 pkt., Aleksandra Dadełło 3 pkt., a Basia Dadełło 1 pkt. Szczegółowe wyniki i klasyfikacja dostępne są TUTAJ.