W niezwykły dzień jakim jest Dzień Niepodległości zawodnicy naszego klubu, jakże by inaczej, 97 rocznicę odzyskania Niepodległości świętowali przy szachownicy. Jak poszło naszym zawodnikom?

Turniej Niepodległości W hołdzie założycielom II RP – Warszawa

W jednym z największych turniejów z okazji Dnia Niepodległości w Warszawie startowało 3 zawodników Polonii Wrocław: Mateusz Bartel, Jerzy Kot oraz Maciej Czopor. W stawce, aż 236 zawodników najlepszym okazał się GM Radosław Wojtaszek, który zdobył 8 pkt na 9 możliwych. Drugie miejsce zajął kapitan Polonii Wrocław GM Mateusz Bartel, który tak jak Radek zdobył 8 pkt, ale miał gorszą punktację pomocniczą i musiał pogodzić się z drugim miejscem. Trzecie miejsce zajął GM Aleksander Miśta z 7,5 pkt. Weteran polskich szachów Jerzy Kot zdobył 5 pkt, co wystarczyło na zajęcie 76 miejsca (takiego samego jak numer startowy Pana Jerzego). Natomiast 11-letni Maciej Czopor z 4 pkt uplasował się na 144 miejscu.

11214272_413345365536471_5622498899304309352_n

Mateusz Bartel podczas partii ze swoim bratem, zdjęcie: O. Zajkowska

Strona turnieju TUTAJ

Wyniki TUTAJ

V Turniej Szachowy o Szablę Piłsudskiego – Świdnica

Grupa A

W Świdnicy odbył się już V Turniej Szachowy o Szablę Piłsudskiego w którym startowało 7 zawodników MDK Fabryczna Polonia Wrocław.  Zawodnicy rywalizowali na dystansie 8 rund grając tempem 10′ + 5″. Oto ich wyniki:

Krzysztof Kanicki – 6 miejsce (I miejsce wśród juniorów do lat 18)

Luberański Jakub – 12 miejsce (II miejsce wśród juniorów do lat 18)

Marko Piotr – 13 miejsce (III miejsce wśród juniorów do lat 18)

Jakub Luberański 12 miejsce w grupie A 2 w kwalifikacji juniorów

Całe podium do lat 18 dla zawodników MDK Fabryczna Polonia Wrocław! na podium od lewej: Jakub Luberański, Krzysztof Kanicki, Piotr Marko, zdjęcie: Adam Luberański

Grupa B (juniorzy urodzeni w roku 2001 lub młodsi)

Kraszewski Grzegorz – 3 miejsce

Jakub Luberański i Grzegorz Kraszewski Turniej Niepodległości 11 11 2015 Świdnica