Trwa Wrocławski Festiwal Szachowy – święto szachów w stolicy Dolnego Śląska! W jego ramach w sobotę rozpocznie się 9. Międzynarodowy Turniej Klubu Polonia Wrocław. Rywalizacja zostanie podzielona na dwie grupy. W arcymistrzowskim turnieju kołowy DSA FG Masters zagra 10 zawodników, a w turnieju open zobaczymy około 100 graczy!

Rywalizacja będzie się toczyła równolegle w dniach 28 czerwca – 5 lipca. W arcymistrzowskim turnieju DSA FG Master do rywalizacji stanie 10 zawodników, którzy zagrają w systemie kołowym. Wśród nich obok Polaków zobaczymy zawodników z Czech i Ukrainy. We Wrocławiu zagrają m.in. arcymistrzowie: Vladimir Malaniuk i Eduard Andreev (Ukraina) oraz Alexey Kislinsky (Czechy). Polonię reprezentować będzie czterech szachistów – wszyscy z tytułem mistrza międzynarodowego, obecnie walczą o normy na tytuł arcymistrza: Daniel Sadzikowski, Oskar Wieczorek, Kamil Stachowiak i Piotr Dobrowolski. – Rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie. Wiadomo już, że do wypełnienia normy arcymistrzowskiej w turnieju trzeba będzie zdobyć 7 punktów – wyjaśnia Artur Czyż, dyrektor Polonii.

Ciekawie będzie także w turnieju open, gdzie na liście startowej widnieje już ok. 80 zawodników, a najprawdopodobniej jeszcze przybędzie ich w ostatnim dniu zapisów. Listę otwiera arcymistrz Mirosław Grabarczyk.

Wszystkie partie będą rozgrywane w Siedzibie Polonii – przy ul. Wita Stwosza 37. Zapraszamy!